Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın CEO’luk görevini bıraktı

Yemeksepeti’nin kurucularından ve CEO’su Nevzat Aydın, görevinden ayrıldığını sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama ile duyurdu. Aydın, yerine 10 yıldan uzun süredir Yemeksepeti bünyesinde görev alan, İş Geliştirme’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Mert Baki'nin geldiğini söyledi.

Yemeksepeti'nin 21 yıllık CEO'su Nevzat Aydın, Twitter’dan yaptığı açıklama ile Yemeksepeti CEO’luk görevini bıraktığını duyurdu. Aydın'ın yerine ise CEO olarak Mert Baki geçti.

Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın CEO’luk görevini bıraktı

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aydın, "Evet, bir devrin sonuna geldik. Jeff Bezos 25 yıl dayandı bense 21 yılı ancak görebildim" dedi.

"BİR DEVRİN SONUNA GELDİK"

Yemeksepeti'ndeki CEO'luk görevini artık daha genç ve farklı bir bakış açısına bırakmanın zamanı geldiği notunu düşen Aydın, şöyle devam etti:

"Yemeksepeti 9000 çalışanı ile artık çok büyük, sektöründe de tüm haksız karalamalara karşın açık ara ile lider bir şirket ve ben artık aileme, kendime ve filantropiye daha fazla zaman ayırmak istiyorum. Hep elimden geldiğince hakkaniyetli, şeffaf ve inovatif bir yönetim göstermek istedim. Kusurlarım olmuşsa tek tek affola. Bu başarı hikayesinin hiçbir yerinde hiçbir zaman teşvik, lisans, tahsis, devlet desteği, tanıdık, kredi vs. yer almadı. Bunların yerine hep en büyük kozumuz ‘inovasyon’ oldu. İnovasyonu tam ortamıza almış bir şirket olarak hep beraber yıllar içerisinde öyle öncü şeyler yaptık ki, DVD projesi, restoran yorumları, gamification ve muhtarlık savaşları, siparişlerle ‘Nutuk’ ve klasiklerin dağıtımı, Banabi ve Mahalle vs... Benden sonraki dönemde yıllardır bizimle olan Mert Baki görevi devralacak. Geçtiğimiz aylarda çok iyi bir yönetim ekibi kurduk ve hem bu ekibe hem de sevgili Mert’e güvenim tam. Yemeksepeti post-pandemi dönemi için mükemmel derecede hazır. Unutmadan Yemeksepeti Mahalle açıldı."

Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın CEO’luk görevini bıraktı


 

 

Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın CEO’luk görevini bıraktı ile ilgili etiketler CEO Nevzat Aydın yemek sepeti Yemeksepeti Mahalle Mert Baki
GÜNÜN VİDEOSU

Sahibinden kaçan kurbanlık hayvan çatıya çıktı! Çıktığı damdan düşen hayvan kameraya böyle yansıdı

Konya'nın Kadınhanı ilçesinde kurban kesimi için hazırlanan büyükbaş hayvan, sahibinin elinden kaçarak çatıya çıktı. Çıktığı damdan düşen hayvanın güçlükle yakalandığı anlar cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.