Yayıncı şirketten açıklama: "Esas hırsız Çağatay değil Anna RF" / VİDEO

Video paylaşım sitesi üzerinde 240 milyonluk izlenme oranına ulaşan ancak telif hakları gerekçesiyle yayını durdurulan Gece Gölgenin Rahatına Bak şarkısıyla ilgili olarak yayıncı şirketten açıklama geldi.

Çağatay Akman’ın söylediği ve klibi 240 milyon tık alan şarkısı Gece Gölgenin Rahatına Bak, geride bıraktığımız akşam sürpriz bir şekilde Youtube tarafından telif hakları gerekçe gösterilerek silinmişti. Herkesin aklına ANNA RF’in Jump şarkısındaki kısım geldi. Gerçekten de şarkının bir bölümündeki nağme Çağatay’ın şarkısıyla birebir örtüşüyordu. Sosyal medyada bir anda günün konusu haline gelen yasaklama olayına şarkının yayıncı şirketi olan 2645 Records’tan bir açıklama geldi. Söz konusu yasaklanan şarkıyla ilgili açıklamada bulunan şirket bahsedildiği gibi bir telif hakkının söz konusu olmadığını söyledi ve şu metni paylaştı:

gsdgsdgsd

İŞTE O AÇIKLAMA:

31.05.2017 Tarihinde 2645 Records Youtube Kanalında yayınlanan Çağatay Akman tarafından seslendirilen ‘Gece Gölgenin Rahatına Bak’ şarkısı ile ilgili, şarkının çalıntı olduğuna dair haberler basında yer alması sonucunda, bu açıklamayı yapmak zorunlu hale gelmiştir.

‘Gece Gölgenin Rahatına Bak’ şarkısında kullanılan nağme, 1994 yılında Mehmet Ali Sezer tarafından yapılan ‘Herşeyim Oldun’ şarkısına aittir.

NAMENİN AİT OLDUĞU İDDİA EDİLEN ŞARKI

Anna RF Grubu, 2011 Yılında Mehmet Ali Sezer’e ait olan bu melodiyi, ‘Jump’ adlı şarkısında Mehmet Ali Sezer’den izin almadan kullanmıştır.

Şirketimiz, Mehmet Ali Sezer’den şarkının telif haklarını ödeyerek kullanım izni almıştır.

Kısaca, şarkının Anna RF Grubuna ait olduğu tümüyle asılsızdır.

Şarkının melodi kısmının telifi Mehmet Ali Sezer’e aittir ve Kültür Bakanlığı kayıtlarında, 1994 yılında tescil edilmiştir.
Anna RF Grubu, İsrailli bir gruptur ve şarkılarına bakıldığında ağırlıklı olarak Türk ve Orta Doğu motiflerinden beslenmektedir.

Kaldı ki, Çağatay Akman’ın seslendirdiği ‘Gece Gölgenin Rahatına Bak’ şarkısı toplamda linkleriyle beraber 280 milyonu geçen biz izlenmeye sahiptir.Anna RF’in esinlenerek yaptığı şarkı ise, 750 bin izlenmeden, Çağatay Akman’ın şarkısı yayınlandıktan sonra 1,5 Milyon izlenmeye gelmiştir.

Klibin Youtube kanalımızdan kaldırılması konusu ise, sahte bir Anna RF hesabından yapılan şikayetin, YouTube otomatik sistemi tarafından engellenmesi sonucunu doğurmuştur.

Daha önce de şirketimizin İyi Müzik adlı kanalı için de aynı kişi tarafından benzer bir hareket tarzına girilmiş, çözüm kısa sürede sağlanmış ve klip YouTube tarafından yayına alınmıştır.

Değerli basınımızı bu vesileyle bilgilendirmek ve gereksiz spekülasyonlara meydan vermemek için bu açıklamayı yapıyoruz.Konuyla ilgili kırıcı, incitici, yanıltıcı haber ve yorumlardan, tarafımızdan bilgi almadan yapılan haberlerden dolayı hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı hatırlatmak isteriz.

Bu arada, 9 Haziran’da yeni şarkısı ‘Sensin benim En Derin Kuyum”da da Almanya’da yaşayan ve yüksek popülerliğe sahip Muhabbet’in de bilinen bir melodisini kullandığımızı bu bu vesileyle açıklayalım. Açıklayalım ki, genç bir Türk’ün yakaladığı başarıyı hazmedemeyenlerin daha sonra söyleyecekleri bir söz olmasın.

İŞTE ESAS ÇALINTI OLDUĞU ÖNE SÜRÜLEN O ŞARKI

Yayıncı şirketten açıklama: "Esas hırsız Çağatay değil Anna RF" / VİDEO ile ilgili etiketler YouTube çağatay akman anna rf telif herşeyim oldun
GÜNÜN VİDEOSU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin dağıldığını gözyaşlarıyla duyurdu

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.