Yayıncı kuruluştan maçlar için flaş açıklama

Dünyanın en çok izlenen futbol ligi Premier Lig'in yayıncı kuruluşu Sky Sports, ertelenen maçlarla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle liglere ara verilmesi ve bu sebeple maçların yayınlanamaması nedeniyle müşterilerinin aboneliklerini geçici olarak dondurma kararı aldığını duyurdu.

İngiltere'de Premier Lig'in yayıncı kuruluşu Sky Sports, erteleme sonrası maçları izleyemeyen müşterilerinin aboneliklerini geçici olarak dondurma kararı aldığını duyurdu.

''ÜCRET ÖDEMENİZ GEREKMEZ''

Koronavirüs salgını sebebiyle ertelenen organizasyonlardan İngiltere Premier Ligi'nin ücretli maç yayın kanallarını satın alan taraftarlar için, "Liglerin devam etmesini bekliyorum ama spor aboneliklerinizi durdurmak isterseniz herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez" bilgisini verdi.

''EKONOMİK SAVAŞ ÇIKACAK''

Koronavirüs önlemleri sebebiyle askıya alınan liglerden İngiltere Premier Lig'de sezonun iptal kararı alınması halinde kulüpler ve yayıncı kuruluşlar arasında ciddi husumetlerin doğabileceği iddia ediliyor. Sky Sports ve BT Sport ile kulüpler arasında liglerin başlayamama kararı verilirse büyük bir ekonomik savaş çıkacağı konuşuluyor.

Sky Sports, İngiltere Ligleri ile birlikte İskoçya Premier Ligi, Rugby, Formula 1, kriket ve golf turnuvalarının da yayıncı kuruluşu.

Yayıncı kuruluştan maçlar için flaş açıklama

 

Yayıncı kuruluştan maçlar için flaş açıklama ile ilgili etiketler Premier Lig Koronavirüs Korona SkySports yayıncı kuruluş