Yaşlı hastaları 'emanetçi' gibi kandırıp dolandırıyor: 33 farklı olaya karıştı

İstanbul'da hastanelerde röntgen çektirmek isteyenlerin eşyalarını 'emanetçi' gibi alarak kayıplara karışan dolandırıcı yakalandı. Yakalanarak tutuklanan dolandırıcının 33 farklı olaya karıştığı ortaya çıktı. Yaşlı hastaları kandıran dolandırıcının görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timleri Şube Müdürlüğü görevlileri, 10 farklı ilçede meydana gelen dolandırıcılık olaylarını aydınlatmak için geniş çaplı araştırma başlattı. Yapılan incelemelerde ekipler, aynı yöntemle farklı ilçelerde 10 adet dolandırıcılık ve 23 adet güveni kötüye kullanma olmak üzere toplam 33 olayın gerçekleştirildiğini tespit etti.

Yaşlı hastaları 'emanetçi' gibi kandırıp dolandırıyor: 33 farklı olaya karıştı

Olaylarla ilgili geniş çaplı araştırma başlatan polis ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Ekipler, şahsın röntgen ve ultrason çektiren vatandaşlara yardımcı olma bahanesiyle yaklaşarak, ‘İçeriye metal eşya alınmıyor bana bırakıp içeriye girin’ deyip eşyaları aldığını ve ilk fırsatta da kaçtığını belirledi. Yapılan incelemelerde şahsın Ç.Ö. isimli şahıs olduğu tespit edildi. Hastanede şahısları dolandıran Ç.Ö., Fatih Kocamustafapaşa Caddesi üzerinde yapılan çalışmalar neticesinde yakalanarak gözaltına alındı. Şahsın üzerinde yapılan
aramada altın kol saati, 3 adet yüzük ele geçirildi.

Yaşlı hastaları 'emanetçi' gibi kandırıp dolandırıyor: 33 farklı olaya karıştı - Resim : 2

Yakalanarak gözaltına alınan Ç.Ö.’nün, 33 adet faili meçhul dolandırıcılık ve güveni kötüye kullanma olaylarının faili olduğu ve 2020 yılında meydana gelen dolandırıcılık olayından arandığı tespit edildi. Emniyette işlemleri tamamlanan Ç.Ö. çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelinin şahısları dolandırdığı o anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Yaşlı hastaları 'emanetçi' gibi kandırıp dolandırıyor: 33 farklı olaya karıştı - Resim : 3

Yaşlı hastaları 'emanetçi' gibi kandırıp dolandırıyor: 33 farklı olaya karıştı ile ilgili etiketler Hastane Dolandırıcı emanetçi yaşlı hasta röntgen