Yasak aşk bir intihar, bir cinayetle sonlandı!

İstanbul Gaziosmanpaşa'da meydana gelen olayda iddiaya göre cezaevinden bir süre önce çıkan genç adam, karısının eniştesiyle yasak aşk yaşadığını öğrendi. Olayın ortaya çıkmasının ardından kadın intihar ederek yaşamına son verirken, hapisten çıkan koca ise eniştesini sokak ortasında kurşunlayarak öldürdü.

İstanbul Gaziosmanpaşa'da yaşanan korkunç olayda eniştesiyle yaşadığı yasak aşkı öğrenen ve kocasından kurtulmak isteyen genç kadın, kendini camdan atarak intihar etti. Hapse girip çıkan koca, karısının yasak aşkını yani eniştesini sokak ortasında kurşunlayarak öldürdü.

Edinilen bilgiye göre olay, Gaziosmanpaşa Salihpaşa Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, aylar önce bir doktorla tartışması üzerine mahkemelik olan Ziyaeddin Y., 3 gün hapse girdi. Hapisten çıkan genç adam, karısı Ayşe Y. ile eniştesi Bayram Ö.'nün ilişkisi olduğunu öğrendi. Yaşadığı yasak aşkı öğrenen kocasından kurtulmak isteyen Ayşe Y., Sancaktepe'deki abisinin evinin camından kendini bırakarak intihar etti.

"KARINA SAHİP ÇIKSAYDIN"

Sabah'ın haberine göre karısının intiharından sonra tekrar hapse giren Ziyaeddin Y., yaklaşık 50 gün hapiste yattıktan sonra yeniden tahliye edildi. Eniştesini arayarak konuşmak istediğini söyleyen Ziyaeddin Y., eniştesi Bayram Ö. ile Salihpaşa Caddesi üzerinde buluştu. Enişte Bayram Ö.'nün "Karına sahip çıksaydın" demesi üzerine silahını ateşleyen genç adam, eniştesini 6 yerinden vurdu. Kanlar içinde yerde yatan Bayram Ö.'nün başında silahıyla bekleyen öfkeli adam 'namus cinayeti' diyerek çevredekileri yaklaştırmadı. Olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Bayram Ö. hayatını kaybetti. Olay yerinde bekleyen Ziyaeddin Y. ise gözaltına alındı.

"BU OLAYI NAMUS NEDENİYLE GERÇEKLEŞTİRDİM"

İfadesi alınan Ziyaeddin Y. tehdit suçundan iki gece ceza evinde kaldığını, denetimli serbestlik ile tahliye olduğunu ve ceza evinden çıktıktan sonra bir kişinin kendisini telefonla arayarak eşinin kendisini aldattığını söylediğini beyan etti. Genç adam, 'Telefondaki kişi ''Sen 3 gün ceza evinde kaldın. Senin eşin seni aldatıyor ve bizimde huzurumuzu bozuyor. Karına sahip çık, bu olayı Nurettin (kardeşim) biliyor' dedi. Eşime durumu sorduğumda ise abisinin evine giderek intihar etti. Gaziosmanpaşa meydana yakın olan SSK binası civarında sigara içiyordum. Tesadüfen cadde üzerinden önümde Bayram Ö.'yü gördüm. Bayram bana dönerek 'O .. karına sahip çıksaydın, sahip çıkmazsan başkası sahip çıkar, sen adam mısın senle konuşulacak bir şey yok. Sen g...sın, sen adam mısın senle konuşayım şerefsiz' dedi ve elini beline doğru attı. Beni vuracak sandım ben ondan önce silahımı ateşledim. Ben namus nedeniyle bu olayı gerçekleştirdim" dedi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEMİ

Tutuklanarak cezaevine gönderilen Ziyaeddin'in cinayeti işlediği sırada onun yakınında cinayet anını izleyen iki kardeşin genç adamı cesaretlendirdiğini veya yönlendirdiğini belirledi. Yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, Ziyaeddin Y.'yi yönlendiren iki kardeşin başından itibaren enişteleri Bayram'la yengelerinin ilişkisi gerekçesiyle Ziyaeddin tarafından öldürüleceğini bildikleri, cinayet anını izleyerek abilerine yardım ettikleri ve Ziyaettin'in Bayram Ö.'yü öldürdükten sonra ceset başına beklediği anlatıldı. Ziyaeddin Y. ve iki kardeşi hakkında, 'Tasarlayarak adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Yasak aşk bir intihar, bir cinayetle sonlandı! ile ilgili etiketler İstanbul Gaziosmanpaşa cinayet İntihar enişte