WhatsApp'ı bambaşka bir uygulamaya dönüştüren "Kanallar" özelliği yayınlandı

WhatsApp'ın uzun süre önce duyurduğu 'Kanallar' özelliği kullanıcıların beğenisine sunulmaya başladı. Telegram'dakine benzer bir özellik olan 'Kanallar' tıpkı diğer sosyal medya uygulamalarındaki gibi farklı kişileri veya kuruluşları takip etmenize imkan sağlayacak. Yani uygulama bir mesajlaşma uygulamasından sosyal medya uygulamasına dönüşüyor.

Meta'nın satın alımıyla birlikte bir mesajlaşma uygulamasından sosyal medya uygulamasına evrimleşmeye başlayan WhatApp, bu bağlamda yeni bir güncelleme daha aldı.

WhatsApp'ın aylar önce duyurulan ve çehresini tamamen değiştirecek 'Kanallar' özelliği kullanıcılara sunulmaya başladı. “Kanallar” önümüzdeki birkaç hafta içinde 150’den fazla ülkeye gelecek. Ülkemizde de aşamalı olarak kullanıcılara verilmee başladı.

WhatsApp'ı bambaşka bir uygulamaya dönüştüren "Kanallar" özelliği yayınlandı

WHATSAPP 'KANALLAR' ÖZELLİĞİ NEDİR?

WhatsApp'a gelecek 'Kanallar' özelliği Telegram kullananların aşina olabileceği bir özellik. Bu yeni özellik sayesinde tıpkı X (Twitter) veya Threads’te olduğu gibi insanların veya kuruluşları takip edebiliyorsunuz.

Whatsapp anasayfasına yeni bir sekme olarak eklenen 'Kanallar'“yöneticilerin tek yönlü olarak metin, fotoğraflar, videolar çıkartmalar veya anketler gönderebileceği bir yayın aracı” olarak tanımlıyor.

Yani açılan kanallarda sadece kanalın yönecisi paylaşımlar yapabilecek. Platform, sanatçıların, organizasyonların, spor takımlarının ve çok daha fazlasının kanallarının uygulamada yer alacağını belirtiyor.

WhatsApp'ı bambaşka bir uygulamaya dönüştüren "Kanallar" özelliği yayınlandı - Resim : 2

Kanallara katılan kullanıcıların telefon numaraları gibi bilgilerinin hiçbiri başkalarıyla paylaşılmayacak. Aynı zamanda yöneticilerin bilgileri de tamamen gizli kalacak. Yöneticiler, kanalları kimlerin takip edebileceğine karar verebilecek, ekran görüntüleri veya gönderileri başkalarına iletmeyi kapatabilme seçeneğine sahip olacak.

WhatsApp'ı bambaşka bir uygulamaya dönüştüren "Kanallar" özelliği yayınlandı - Resim : 3

WhatsApp'ı bambaşka bir uygulamaya dönüştüren "Kanallar" özelliği yayınlandı ile ilgili etiketler WhatsApp
GÜNÜN VİDEOSU

Tartıştığı adamı zıpkınla vurdu: Yaralı şahıs isyan etti: "Silah sık, bıçakla, bu ne lan?"

İstanbul'da 'yok artık' diyeceğiniz bir olay yaşandı. Yeşilköy Sahili'nde çıkan tartışmada, bir şahıs diğerini bacağından zıpkınla vurdu. Yaralı şahıs ambulansa taşınırken "Silah sık silah, bıçakla, bu ne lan" diye isyan etti.