Volkswagen CEO’su enerji krizinden endişeli! “Avrupa'da pil hücresi üretiminin imkânsız hale gelecek”

Alman otomobil devi Volkswagen’in CEO’su Thomas Schafer, Avrupa’yı etkisi altına alan “enerji krizi” hakkında endişelerini dile getirdi. Schafer, enerji fiyatlarının kontrol altına alınmaması halinde Avrupa'da pil hücresi üretiminin imkânsız hale geleceğini söyledi. İşte detaylar…

Avrupayı etkisi altına alan enerji krizi, gelecekte otomobil üretimini durma noktasına getirebilir.  Bunun farkında olan Alman üretici Volkswagen, Avrupa'yı uyardı.

Volkswagen CEO’su enerji krizinden endişeli! “Avrupa'da pil hücresi üretiminin imkânsız hale gelecek”

Volkseagen CEO'su Thomas Schafer, enerji fiyatlarının kontrol altına alınmaması halinde Avrupa'da pil hücresi üretiminin imkânsız hale geleceğini söyledi.

Schafer, Almanya ve Avrupa Birliği'nin bu konuda ABD, Kanada, Çin, Güneydoğu Asya ve Kuzey Afrika'daki bölgelere kıyasla rekabet gücünü hızla kaybettiğini belirtti.

 Avrupa'nın fiyat olarak pek çok alanda rekabetçi olmadığını söyleyen deneyimli yönetici, "Özellikle elektrik ve gaz maliyetleri söz konusu olduğunda giderek daha fazla bağlantımızı kaybediyoruz.

“FARKLI BÖLGELER ARAYACAĞIZ”

Almanya ve Avrupa'da enerji fiyatlarını hızlı ve güvenilir bir şekilde düşürmeyi başaramazsak, yeni pil hücresi fabrikalarına yatırım  yapmak imkansız hale gelecek. Bu nedenle farklı bölgeler arayacağız." dedi.

Volkswagen CEO’su enerji krizinden endişeli! “Avrupa'da pil hücresi üretiminin imkânsız hale gelecek” ile ilgili etiketler Otomobil Volkswagen Avrupa
GÜNÜN VİDEOSU

Provokasyon yapan DEM'li Sarıtaş'a Siirt Emniyet Müdüründen ayar! "Sen bu devletin vekili değilsin"

Siirt Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, dokunulmazlığını kullanarak provokasyon yapmak isteyen DEM Parti Siirt Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş'a "Sen bu devletin milletvekili değilsin" çıkışında bulundu.