Vanlı market sahibinden yağa hücum eden vatandaşlara ders niteliğinde sözler

Yağlarla ilgili yapılan spekülasyon sonrasında tüm yurtta olduğu gibi Van’da da marketlerde vatandaşlar yağa hücum etti. Bir market sahibi müşterilere seslenerek ders niteliğinde bir konuşma yaptı. Market sahibinin konuşmasını dinleyen vatandaşlar alkışlayarak yağ almadan ayrıldılar.

Sıvı yağla ilgili spekülasyon sonrasında tüm yurtta olduğu gibi Van’da da marketlerde yağa hücum yaşandı. Kentin önde gelen yerel marketlerinden sahibi Turan Avcı, piyasada bir yağ polemiğinin çıkartıldığını ifade etti. Avcı’nın konuşmasını dinleyen vatandaşlar ise market sahibini alkışlayarak yağ almadan ayrıldılar.

Avcı şunları söyledi:

"Şu anda raflarımız tıka basa yağ doludur. Türkiye’nin en uygun fiyatıyla bütün yerel marketlerimiz satıyor. Sadece biz Roka Marketler satmıyoruz, Van’ın bütün yerel marketleri satıyor. Ulusal mağazalar, zincir mağazaların reyonları boştur. Yağı reyonlardan kaldırmışlar. Biz vatandaşa diyoruz ki, bugün de yağımız var, yarın da yağımız var. Üstelik yağlarımız tırlarca yoldadır. O yüzden herkes birer tane alsın. Ya bugün kıyamet kopmamış. Biz yarın öbür gün savaşa girersek bu vatandaş ne yapacak anlamıyorum. Adam gelmiş 5 tane, 10 tane, 20 tane yağ alıp gidiyor. Müdahale edip ‘ya beyefendi bugün iki tane al, yarın gel iki tane daha al’ diyoruz. Burada suç bizde ve halkımızda. Biz müthiş bir polemiğe giriyoruz. Sanki kıyamet kopacakmış gibi. Hani kıyamet kopsa yağı ne yapacaksınız? Pandeminin çıktığı ilk zamanda da vatandaşlar alışverişe geldiler. Pirinç, nohutla evleri tıka basa doldurdular. Şu anda aldıkları pirinç ve nohut evlerinde kurtlandı ve bozuldu. Çünkü yemediler, bitiremediler. O yüzden hiç kargaşaya gerek yok. Fiyat yükselmiyor, yağ tükenmiyor. Biz neyin peşindeyiz, anlamıyoruz. Bütün vatandaşlara ilan ediyoruz. Yağda sıkıntı yok, ham maddede sıkıntı yok. Neden böyle bir polemiğe giriyoruz. Ey Van halkı, siz neden böyle bir yanlışa giriyorsunuz. Vallahi kıyamet kopsa da, benim evimde bir parça varsa sizinle bölüşürüm. Bugün iki tane yağ aldınız, yarın ne yapacaksınız? O yağ bitmeyecek mi? Bu nedenle fırsatçılara mahal vermeyelim. Siz bu şekil yağa saldırırsanız, vallahi fiyat yükselir tavan yapar. Siz böyle saldırırsanız, yarın marketlerde yağ kalmaz. Bayiler, toptancılar, fabrikalar fırsatçılık yapar ve bu sefer bir ise fiyatı 5’e bana verir ben de size 6’ya veririm. Siz ne kadar saldırırsanız yağın fiyatı o kadar yükselir”


İHA

Vanlı market sahibinden yağa hücum eden vatandaşlara ders niteliğinde sözler ile ilgili etiketler Van yağ satışı yağ spekülasyonu Turan Avcı

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama! İşte o görüntüler

Hawaii'deki Kilauea Yanardağı'nda patlama meydana geldi. Faaliyete geçen yanardağ helikopter ile böyle görüntülendi...