Vakalar düşmezse 9 gün tam kapanma!

Koronavirüste kısmi kapanma önlemlerinin sonunda vaka sayılarında istenilen düşüş oluşmaması durumunda 9 günlük tam kapanmaya gidilebileceği belirtildi.

Sabah'ın haberine göre gözler bu durumda yeni tedbirlerin neler olabileceği konusunda Bilim Kurulu'na çevrildi. Şayet düşüş yeterli derecede olmazsa sert önlemler gelebilir, bunların içerisinde tam kapanma ve 9 günlük sıkı tedbir de var.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısı sonrası Kabine Toplantısı'nda alınan kararları açıklamış ve Türkiye kısmi kapanmaya gitmişti. Erdoğan, "Şayet vaka sayıları düşmezse çok daha sert tedbirler almak zorunda kalabiliriz" ifadelerini kullanmıştı.

Edinilen bilgiye göre, kritik eşik günlük vaka sayılarının 25-30 binlere inmesi olacak. Hedeflenen düşüş gerçekleşmezse, 9 günlük tam kapanma seçenekler arasında.

 

Vakalar düşmezse 9 gün tam kapanma! ile ilgili etiketler Korona kapanma vaka vaka sayısı
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...