‘Vahap Seçer ülkemiz adına tehdittir’

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde yetkili Gündeş’in terör örgütü bağlantısını belgeleyerek tehlikenin boyutuna vurgu yapan MHP’li Kılavuz, "Vahap Seçer ülkemiz, milletimiz, Mersinli vatandaşlarımız için artık milli güvenlik sorunu haline gelmiştir. Vahap Seçer'in Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında oturması, Mersinimiz adına, ülkemiz adına büyük bir tehdittir." ifadelerini kullandı.

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in göreve geldikten sonra terör örgütleriyle iltisaklı ve irtibatlı olan yüzlerce kişiyi belediye kadrolarına yerleştirdiğini öne sürdü.

Mersin Emniyet Müdürlüğü tarafından daha önce PKK/KCK terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik operasyonlar yapıldığını belirten Kılavuz, operasyonlarda 30 kişinin gözaltına alındığını, 14 kişi hakkında kamu davası açıldığını, 5 kişinin tutuklandığını, 16 kişinin hakkındaki soruşturmanın ise devam ettiğini söyledi.

‘Vahap Seçer ülkemiz adına tehdittir’ - Resim : 2

“VAHAP SEÇER ÜLKEMİZ ADINA BÜYÜK BİR TEHDİTTİR”

Kılavuz, kendisinin yönelttiği soru önergesine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Mersin Büyükşehir Belediyesinde 33 kişinin, teröristlerin birinci derece yakınları olarak sözde "değer ailesi" adı altında çalıştığına yönelik yanıt verdiğini anlattı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Bedrettin Gündeş'in operasyonlarda tutuklandığını dile getiren Kılavuz, "Gündeş'in bebek katilinin posteri önündeki görüntülerini paylaşıyorum." sözleriyle kürsüden video izletti.

Kılavuz, "Vahap Seçer ülkemiz, milletimiz, Mersinli vatandaşlarımız için artık milli güvenlik sorunu haline gelmiştir. Vahap Seçer'in Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında oturması, Mersinimiz adına, ülkemiz adına büyük bir tehdittir." diye konuştu.

 

‘Vahap Seçer ülkemiz adına tehdittir’ ile ilgili etiketler MHP PKK KCK
GÜNÜN VİDEOSU

İşte Ankara'da meydana gelen patlama anı!

Ankara'da İçişleri Bakanlığı binası önünde saldırı hazırlığındaki iki terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerden biri üzerindeki bombayı patlattı. O anlar kameralara yansıdı.