İslam Memiş'ten yatırımcılara altın, döviz ve kripto para fiyatları uyarısı!

Altın ve döviz öngörüleri ile gündemden düşmeyen Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş yatırımcıların dikkatini çekecek yeni açıklamalar yaptı. Kripto paralardaki sert düşüşlerin kalıcı olmayacağını öngören Memiş, dolar için 15.30 lira fiyatına dikkat çekerek bu seviyenin güçlü bir destek seviyesi olduğunu bildirdi. Öte yandan Memiş 900 lira sınırında ilerleyen gram altının ise asıl fiyatının 915 lira olduğunu bildirdi.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş; kripto para, döviz kuru ve altın piyasaları için çok çarpıcı bir açıklamalar yaparak yatırımcıları uyardı. Son 10 ayda yüzde 50'den fazla değer kaybeden kripto paralardaki düşüşün kalıcı olmadığını öngören Memiş, gram altının asıl fiyatının ekranda görüldüğü gibi değil de 915 lira olduğunu belirtti. 900 Lira seviyesinin altında bir gram altın olmadığını söyleyen İslam Memiş, “Eğer ekranda gördüğünüz rakam üzerinden bir yol haritası belirlemişseniz hatalı bir karar vermiş olursunuz” dedi.

 

Bugün öğle saatlerinde 15 lirayı aşan dolar/TL kuru için de açıklama yapan Memiş, "15 Lira seviyesinin altına sarkma yaşanırsa dövizle ticaret yapanlar ve döviz borcu olanlar bu fırsatı değerlendirmeli diye düşünüyorum. Özellikle dolar endeksinin 104 seviyesinde olduğu bir gündeyiz. Muhtemelen de yıl içerisinde bu yükselişler devam edecek." ifadelerini kullandı.

DOLAR İÇİN 15.30 SEVİYESİNE DİKKAT ÇEKTİ

İşte Mmiş'in açıklamaları:

Bu haftaya doların uluslararası piyasalarda ve yurtiçi piyasalardaki değer artışıyla başladık. Dolar kuru uzun bir aradan sonra yurtiçi piyasalarda 15 Lira seviyesinin üzerine yükseldi. 15.30 Lira seviyesini güçlü bir destek seviyesi olarak kısa vade için takip edeceğiz. Kısa vade için takip ettiğimiz bant aralığı aşağıda 14.80 yukarıda 15.30 Lira bant aralığı. Yatırımcılar bu bant aralıklarını yakından takip etmesi gerekiyor. Haziran ve Temmuz aylarında yeni zirveler yaşanma ihtimalinin çok kuvvetli olduğunu söyleyebilirim. Özellikle Temmuz aylarında yeni zirveler gündeme gelebilir. 15 Lira seviyesinin altına sarkma yaşanırsa dövizle ticaret yapanlar ve döviz borcu olanlar bu fırsatı değerlendirmeli diye düşünüyorum. Özellikle dolar endeksinin 104 seviyesinde olduğu bir gündeyiz. Muhtemelen de yıl içerisinde bu yükselişler devam edecek.

"DÜŞÜŞLER KALICI OLMAYACAK"

Merkez Bankası FED yılsonuna kadar üç kez 50 baz puan olmak suretiyle üç kez faiz artırımı yapması bekleniyor. Bu da doların uluslararası piyasalardaki değer artışıyla alakalı bir durumu gündeme getirdiğini söyleyebilirim. Doların her geri çekilmesi veya 15 Lira seviyesinin altındaki rakamlar orta ve uzun vade için kalıcı olmayacağını da bize göstermiş oluyor.

Dolar endeksi 104 seviyesine yükselince karşısında altın-gümüş gibi emtialar veya kripto paralarda sert düşüşler olduğunu gözlemliyoruz. Emtia fiyatları da haftaya baskı altında başladı.

ALTIN ALACAKLAR DİKKAT!

Özellikle gram altın 915 Lira ama ekranlarda 893 Lira olduğu görülüyor. Özellikle sevgili izleyicilerimizin 900 Lira seviyesinin altında bir gram altın olmadığını belirtmek isteriz. Eğer alım yapacaksanız gram altın fiyatının 915 Lira olduğunu bilmeniz gerekir. Eğer ekranda gördükleri rakam üzerinden bir yol haritası belirlemişlerse hatalı bir karar vermiş olurlar.

Banka üzerinden işlem yapacak olanlar da gümüş ve altın fiyatlarının veya döviz kurlarının ekranda gördüğü fiyatlar ile alakası olmadığını tekrar belirtmek isterim.

 

KRİPTO PARA UYARISI

Kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşlerin de kalıcı olmayacağını düşünüyorum. Bu düşüşlerin uzun vadeli yatırımcılar için de bir fırsat oluşturduğunu düşünüyorum. Kısa vadede doların güçlü duruşundan kaynaklanan bir baskılanma var. Ancak kalıcı olmayacağını tahmin ettiğimi söyleyebilirim.

İslam Memiş'ten yatırımcılara altın, döviz ve kripto para fiyatları uyarısı! ile ilgili etiketler İslam Memiş
GÜNÜN VİDEOSU

Provokasyon yapan DEM'li Sarıtaş'a Siirt Emniyet Müdüründen ayar! "Sen bu devletin vekili değilsin"

Siirt Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, dokunulmazlığını kullanarak provokasyon yapmak isteyen DEM Parti Siirt Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş'a "Sen bu devletin milletvekili değilsin" çıkışında bulundu.