UYGAD'dan İHA muhabirine yapılan saldırıya kınama

İhlas Haber Ajansı muhabiri Mustafa Uslu, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın şoförünün aralarında olduğu 4 kişi tarafından darp edilmişti. Dilovası'nda, Türkkan'ın kaçak yapılarının bulunduğu çiftliğin yıkım çalışmaları sırasında gerçekleştirilen saldırıyı nefretle kınayan Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği'nin açıklamasında, "Bu alçakça, kalleşçe ve sinsice yapılan saldırıyı, UYGAD olarak asla unutmayacağız, unutturmayacağız ve konunun takipçisi olacağız." denildi.

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (UYGAD), bugün Dilovası'nda İhlas Haber Ajansı muhabiri Mustafa Uslu’nun, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın şoförünün aralarında olduğu 4 kişi tarafından, darp edilmesini kınadı.

"BU VAHİM DURUMU UNUTMAYACAĞIZ VE UNUTTURMAYACAĞIZ"

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği tarafından şu açıklama yapıldı:

"Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (UYGAD) olarak, bugün Dilovası’nda, gazeteci arkadaşımıza karşı yapılan saldırının üzüntüsünü yaşıyoruz.

Toplumsal ve bireysel şiddetin önlenmesinin en çok konuşulduğu bu günlerde,toplumu aydınlatmak için görev yapan gazeteciye saldırısını not ettiğimizi önemle yazıyoruz.

İhlas Haber Ajansı muhabiri arkadaşımız Mustafa Uslu’nun, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın kaçak yapılarının bulunduğu çiftliğinde, yıkım çalışmalarını takibi sırasında, Türkkan'ın şoförünün aralarında olduğu, 4 kişi tarafından, feci şekilde darp edilmesini, nefretle ve şiddetle kınıyoruz. Bu alçakça, kalleşçe ve sinsice yapılan saldırıyı, UYGAD olarak asla unutmayacağız, unutturmayacağız ve konunun takipçisi olacağız.

Özellikle kadına ve canlılara şiddetin acılarını yaşayan ülkemizde,basın emekçisi arkadaşımız Mustafa Uslu’ya, sadece görevini yaptığı için yapılan saldırıyı, değerli halkımızın takdirine sunuyoruz.

Milletvekili sıfatı ile şiddetin her türlüsüne karşı mucadele konusunda yol gösterici olması beklenen Lütfü Türkkan’ın, sadece yanında çalışanların bireysel eylemi olarak kabul edilemeyecek bu vahim olay karşısında,kamuoyuna açıklama yapmasını bekliyoruz.

İhlas Haber Ajansı'na geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, gazetecilerin özgür bir şekilde haber toplama faaliyetlerine karşı duran herkesle, yasalar içinde mücadelemizi sürdüreceğimizi, kamuoyuna açıklıyoruz.

Ayrıca UYGAD olarak gerekli yasal işlemlerin yarından itibaren yapılacağını, kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz."

 

 

UYGAD'dan İHA muhabirine yapılan saldırıya kınama ile ilgili etiketler Lütfü Türkkan Darp Mustafa Uslu İHA muhabiri
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.