Üstad Karakoç’un vefat yıl dönümü anısına sempozyum

Büyük mütefekkir, şair ve yazar Üstad Sezai Karakoç’un vefatının birinci yıl dönümünde Zeytinburnu’nda sempozyum düzenlenecek.

Sezai Karakoç, vefatının birinci yılında Zeytinburnu Kültür Sanat’ta iki gün sürecek büyük bir sempozyumla anılacak. Alanında tanınmış akademisyen, yazar ve şairlerin konuşmacı olarak katılacağı sempozyumda Sezai Karakoç’un şairliği, şiirleri ve düşünce dünyası çeşitli yönleri ile ele alınacak. 18 Kasım Cuma günü saat 14.00’te başlayacak sempozyumda aynı gün 15.30-17.00 arası yapılacak ilk oturumun başkanlığını Prof. Dr. Turan Karataş üstlenecek. Bu ilk oturumda Prof. Dr. Feridun Yılmaz, Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı, Doç. Dr. Mehmet Bedri Mermutlu ve Dr. Âlim Kahraman konuşmaları ile yer alacak. Oturumun başlığı ‘Mütefekkir Şairin Dünyası’ olacak.

Prof. Dr. Yakup Çelik’in oturum başkanlığını üstleneceği ‘Sezai Karakoç Şiiri Ne Söyler?’ başlıklı ikinci oturum 17.15’te başlayacak. Bu oturumda ise Prof. Dr. Alaattin Karaca, Hayriye Ünal, Ali Emre ve Ömer Erdem konuşması olacak. Sempozyumun ikinci günü olan 19 Kasım Cumartesi ise dört oturum düzenlenecek. Sempozyumun üçüncü oturumu Prof. Dr. Ömer Türker’in oturum başkanlığı ile yapılacak. ‘Dirilişin Çevresinde’ başlıklı bu oturumda konuşmacılar Prof. Dr. Ekrem Demirli, Prof. Dr. Münire Kevser Baş, Doç. Dr. Ahmet Murat Özel ve Gülizar Mammadova olacak.

Dördüncü oturum, saat 12.15’te Prof. Dr. Abdullah Uçman’ın başkanlığı ile başlayacak. Dr. Celal Fedai, Habil Sağlam, Prof. Dr. Mehmet Hakkı Suçin ve Prof. Dr. Ertan Ögen konuşacak. Oturumun başlığı ise ‘Batı ile Doğu Arasında Bir Şair’ olacak. Öğleden sonra 15.00’te başlayacak ‘Sanat Sağanakları’ başlıklı beşinci oturumun başkanı Beşir Ayvazoğlu olacak. Ayvazoğlu’na konuşmalarıyla Prof. Dr. Turgay Anar, Necip Tosun, Yıldız Ramazanoğlu ve Enver Gülşen eşlik edecek. Oturum 16.30’da son bulacak. Sempozyumun ‘Düşünce, Siyaset ve İslamcılık’ başlıklı son oturumu ise 16.45’te başlayacak. Cevat Özkaya’nın başkanlığını yapacağı bu oturumda konuşmacılar Prof. Dr. Alev Erkilet, Asım Öz, Dr. İbrahim Durmaz ve Yusuf Turan Günaydın olacak.

Üstad Karakoç’un vefat yıl dönümü anısına sempozyum ile ilgili etiketler Zeytinburnu
GÜNÜN VİDEOSU

Yavuz Ağıralioğlu "AK Parti muhalefeti dağıtmak istiyor" diyen Öztrak'ı ti'ye aldı!

İYİ Partili eski vekil Yavuz Ağıralioğlu katıldığı bir canlı yayında muhalefeti ti'ye aldı. Faik Öztrak'ın "AK Parti muhalefeti dağıtmak istiyor." sözlerini değerlendiren Ağıralioğlu, "Olağanüstü bir tespit. Demek ki siyasi zeka yenildikçe açılıyor" dedi.