Usta yazar Stephen King "Daha iyisi yok" diyerek en beğendiği diziyi açıkladı

Korkunun ustalarından yazar Stephen King, en beğendiği diziyi sosyal medya üzerinden açıkladı. Stephen King favori dizisinin The Wire olduğunu yazdı.

Usta yazar Stephen King, Twitter'da yaptığı paylaşımda en beğendiği diziyi açıkladı. Birçok insan tarafından da tarihin en iyi dizisi olarak kabul edilen The Wire, King'in de favorisi.

Yapımcılığı ve yazarlığını 2 kez Primetime Emmy Ödülü almış David Simon’ın yaptığı The Wire için Stephen King "Daha iyisi yok" dedi.

THE WIRE DİZİSİNİN KONUSU NE?

The Wire, Baltimore’un uyuşturucu ile dolu sokaklarını, suç-ceza kavramını, polislerin uyuşturucu ile savaşını, iyi ve kötü adamları konu alıyor. Dizi her sezon yasadışı uyuşturucu ticareti, liman sistemi, siyaset, eğitim ve medya da dahil olmak üzere şehirdeki kurumların iç işleyişini ve bunların emniyet güçleriyle ilişkisini keşfediyor.

Geçmişte Baltimore'da polis muhabirliği yapan Simon, diziyi şehirdeki eski bir cinayet masası dedektifiyle devlet okulu öğretmeni olan yazar ortağı Ed Burns'ün deneyimlerine dayanarak standart bir polis draması olarak yarattı. Ancak The Wire yoksulluk, eşitsizlik, ırk ve yolsuzluk gibi daha geniş sosyal konulara mercek tuttu.

The Wire yayınlandığı dönem düşük reytingler almasına rağmen , tüm zamanların en iyi TV şovlarından biri olarak kabul ediliyor. Variety Dergisi The Wire için “Televizyon tarihi yazıldığında çok az yapım The Wire’a rakip olabilecek" yorumunu yapmıştı.

Usta yazar Stephen King "Daha iyisi yok" diyerek en beğendiği diziyi açıkladı ile ilgili etiketler The Wire dizi Stephen King
GÜNÜN VİDEOSU

Alın size yeni bir haram... Fazlı Tonar adlı hocanın Amerikan tıraşı fetvası gündem oldu

Sosyal medyada yayınladığı videolarla ünlü olan Fazlı Tonar isimli hocanın Amerikan tıraşı fetvası gündem oldu.