Ünlü sanatçı Yusuf İslam: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Müslümanlar için çabasına hayranım

Beştepe'de 'Uluslararası İyilik Ödülleri' töreninde ödül alan isimlerden biri olan ünlü sanatçı Yusuf İslam vide mesaj yayınladı. Ünlü sanatçı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünyadaki Müslümanlar için çabasına hayranım" şeklinde konuştu.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Uluslararası İyilik Ödülleri' sahibini buldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törende ödül alan isimlerden biri de ünlü sanatçı Yusuf İslam oldu.

Sanatçı Yusuf İslam, ödül aldığı "Uluslararası İyilik Ödülleri" programına video mesaj yöntemiyle katıldı: Ünlü sanatçı yaptığı açıklamada "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünyadaki Müslümanlar için çabasına hayranım. Dünya Müslümanları Erdoğan'ın liderliğini, barış ve istikrara katkısını takdir ediyor" ifadelerini kullandı.

"İYİLİKLER GELECEĞE DAİR ÜMİTLERİMİZİ DE YEŞERTİYOR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan törenin açılışında açıklamalar yaptı. "Halka hizmet Hakk'a hizmettir" düsturuyla hareket eden Türkiye Diyanet Vakfının, en prestijli faaliyetlerinden birisinin de Uluslararası İyilik Ödülleri olduğunu söyleyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İyiliği yaymayı, iyiye ve iyiliğe olan farkındalığı artırmayı hedefleyen bu özel ödüllerin ülkemizde önemli bir ihtiyacı giderdiğini düşünüyorum. 'Dünyayı iyilik değiştirecek.' şiarıyla çıktığımız iyilik seferberliği hamdolsun yoluna güçlenerek, daha da serpilerek devam ediyor. Bu ödüller vesilesiyle yeryüzünün dört bir yanındaki iyi yürekler ve müşfik gönüller arasında her gün yeni köprüler kuruluyor. Mutmain bir kalp, gülen bir yüz, müteşekkir bir göz şöyle kalpten kopup gelen bir 'Allah razı olsun.' haricinde hiçbir karşılık beklemeden yapılan iyilikler geleceğe dair ümitlerimizi de yeşertiyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İyilik Ödülleri'ne yönelik teveccühün yurt içinde ve yurt dışında artmasını memnuniyetle karşıladıklarını dile getirerek program kapsamında hem Türkiye'den hem de dünyanın farklı köşelerinden iyilik hikayelerini birlikte izlediklerini belirtti.

Erdoğan, her biri ayrı takdiri hak eden bu örneklerin yaşanmış 500 hikaye arasından seçildiğini ifade ederek "Biraz sonra ödüllerini bizzat kendilerine takdim edeceğimiz Siraj Wahhaj kardeşimizi, Gamze Özçelik hanımefendiyi, minberci Ali Önder hocamızı, Ahmet Aydemir kardeşimizi emekleri, gayretleri, fedakarlıkları ve samimiyetleri için tebrik ediyorum. Rabb'im sizlerin yokluğunu ve eksikliğini bizlere hissettirmesin diyorum. Aynı şekilde kendisi aramızda bulunamasa da gönlünün bizimle olduğunu bildiğimiz Yusuf İslam'ı tebrik ediyoruz." diye konuştu.

Ünlü sanatçı Yusuf İslam: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Müslümanlar için çabasına hayranım ile ilgili etiketler Yusuf İslam uluslararası iyilik ödülleri tören video mesaj