Ünlü oyuncu Ray Stevenson hayatını kaybetti: Henüz 58 yaşındaydı

Vikings, Dexter ve Rome gibi dizilerden, Star Wars ve Thor filmlerinden tanıdığımız ünlü oyuncu Ray Stevenson, henüz 58 yaşında hayata gözlerini yumdu.

"Rome", "Vikings" ve "Dexter" gibi dizilerde rol alan, "Thor" filmiyle tanınan Kuzey İrlandalı aktör Ray Stevenson, 58 yaşında hayatını kaybetti.

İtalya'da yeni filmi Cassino in Ischia'nın çekimleri için bulunan Stevenson, fenalaştıktan sonra hastaneye kaldırıldı fakat kurtarılamadı.

Stevenson'ın ölüm nedeni hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Stevenson, ölümünden dört gün sonra 59 yaşına girecekti.

Ünlü oyuncu Ray Stevenson hayatını kaybetti: Henüz 58 yaşındaydı

RAY STEVENSON KİMDİR?

24 Mayıs 1964'te Kuzey İrlanda'da doğan Stevenson, sekiz yaşında İngiltere'ye taşındı. John Malkovich'i Londra'da bir oyunda izledikten sonra oyuncu olmaya karar verdi. Bristol Old Vic Theatre School'da eğitim gördü.

"Rome" dizisi ile ilk çıkışına yakalarken, 2004 yılı yapımı King Arthur'daki rolüyle hafızalara kazındı. Stevenson, 2008 yılında vizyona giren "Punisher: War Zone" filminde "Punisher" karakterini canlandırdı. Ayrıca Stevenson, 2008 yapımı "Outpost" (Sığınak) filminde DC rolünü, 2011 yılında ise "İrlandalıyı Öldür" filminde "Danny Greene" karakterini canlandırdı.

Stevenson, "Thor" filmi ve "Divergent" dizisindeki rollerinin yanı sıra "Band of Gold", "Peak Practice" ve "Murphy’s Law" gibi birçok İngiltere yapımı televizyon dizisinde rol aldı.

Stevenson, "Star Wars: Ashoka" adıyla çekilen Star Wars dizisinde Baylan Skoll karakteriyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyordu.

Stevenson'ın oyuncu Ruth Gemmel ile evliliği sekiz yıl sürdü.

Ünlü oyuncu Ray Stevenson hayatını kaybetti: Henüz 58 yaşındaydı ile ilgili etiketler Sinema oyuncu
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.