Üniversite öğrencilerine bin 500 TL burs yardımı! Burs başvurusu ve detayları...

Gaziantep Oğuzeli Belediyesi tarafından Oğuzeli ilçesinde ikamet eden ve Türkiye'nin herhangi bir devlet üniversitelerinden birine kaydını yaptıran gençlere bin 500 TL burs desteği verecek. Peki burs başvurusu nasıl yapılır? Başvuru ne zaman yapılacaktır? İşte burs başvuru detayları...

Gaziantep'te Oğuzeli ilçesinde hayata geçirdiği projeler ve ilçenin eğitim kalitesinin üst seviyelere çıkmasına büyük katkı sunan Oğuzeli Belediyesi, Türkiye'nin herhangi bir devlet üniversitelerine kaydını yaptıran Oğuzeli ilçesinde ikamet eden öğrencilere bin 500 TL burs desteğinde bulunacak.

"OĞUZELİLİ ÖĞRENCİLERİMİZE BİN 500 TL EĞİTİM DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Üniversiteyi kazanan tüm öğrencileri elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik eden Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Oğuzeli Belediyesi olarak 2022 YKS'de devlet üniversitelerinden lisans veya ön lisans programlarına kaydını yaptıran Oğuzelili öğrencilerimize bin 500 TL eğitim desteği vereceğiz” dedi.

Üniversite öğrencilerine bin 500 TL burs yardımı! Burs başvurusu ve detayları...

"KIYMETLİ GENÇLERİMİZİN ÜNİVERSİTE YOLUNDA HER ZAMAN YANINDAYIZ"

Başkan Kılıç, “Biz göreve geldiğimiz günden bu yana yaptığımız çalışmalarla, hayata geçirdiğimiz projelerle ve ilçemize kazandırdığımız eğitim merkezlerimiz ile Oğuzelimiz’in eğitim kalitesi hep üst seviyelere çıkartmak gayreti içinde olduk. Bu yıl ise üniversiteye başlayacak Oğuzelili gençlerimize bin 500 TL’lik eğitim desteği sağlamaya karar verdik. Kıymetli gençlerimizin üniversite yolunda her zaman yanındayız. İnanıyorum ki ülkemizin ilim ve bilim hazinesine çok anlamlı katkılar yapacaklar. Bizlerde onlarla gurur duyacağız. Ben hepsine eğitim hayatlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

BURS BAŞVURUSUNDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

T.C. Vatandaşı olmalıdır. Öğrenci Türkiye sınırları içinde bir üniversiteye yerleşmiş olmalıdır. Üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarına 2022 yılında ilk defa yerleşenlerin başvuruları kabul edilecek.

BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi (Okul-Bölüm Belirten) ve Okul Kayıt Belgesi’nin (ya da Öğrenci Belgesi) başvuru formuna eklenmesi gerekmektedir. Açık öğretim veya uzaktan öğretim kazanan öğrencilerin başvuruları alınmayacak. Devlet üniversitelerini kazanmış olan öğrenciler başvuruda bulunabilir. Müracaat Oğuzeli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne şahsen yapılacak.

Üniversite öğrencilerine bin 500 TL burs yardımı! Burs başvurusu ve detayları... ile ilgili etiketler Gaziantep burs başvurusu Gaziantep burs başvurusu
GÜNÜN VİDEOSU

İşte 5.1 büyüklüğündeki deprem sırasında Bursa'da yaşanan panik anı!

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğünde deprem sırasında Bursa'da panik anları güvenlik kameralarına böyle yansıdı.