Ümit hala var! 2 aylık Mehmet bebek 29 saat sonra enkaz altından sağ çıkarıldı

Dün gece saatlerinde Kahramanmaraş Pazarcık'ta meydana gelen ve 10 ilimizi daha etkileyen deprem, yıkıma neden oldu. Tüm kentte yıkılan binalarda arama çalışmaları sürerken sevindiren haber Hatay'dan geldi. 29 saat sonra sonra 2 aylık Mehmet Çınar isimli bebek enkazdan sağ olarak çıkarıldı. İşte detaylar...

Merkezi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğündeki deprem çevresindeki 10 ili etkiledi. Birçok ilde deprem hissedilirken, bir çoğunda da yıkıma neden oldu. Depremden etkilenen iller arasında yerini alan Hatay’da çok sayıda bina yerle bir oldu.

Ümit hala var! 2 aylık Mehmet bebek 29 saat sonra enkaz altından sağ çıkarıldı

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Merkezde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, bir mucize daha yaşandı. 2 aylık Mehmet Çınar isimli bebek, enkazdan sağ olarak çıkarıldı. Minik bebek hemen arama kurtarma görevlileri tarafından sağlık ekiplerine sevk edildi.

MEHMET BEBEĞİN ANNESİ VE BABASI ENKAZ ALTINDA

Minik Mehmet Çınar'ın anne ve babasının hala enkaz altında olduğu öğrenilirken, ekipler canla başla çalışarak çifti kurtarmak için zamanla yarışıyor.

BÖLGEDE SON DURUM

Türkiye'de dün son yüzyılın en yıkıcı depremlerinden birini yaşadı Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem, 16 milyon kişinin yaşadığı 10 şehirde binlerce binayı yıktı. İlk depreminin şoku ve acısı devam ederken saat 13.24’te 7,6 büyüklüğünde ikinci depremle sarsıldık. İki büyük depremde 2 bin 921 kişi hayatını kaybetti, 15 bin 834 kişi ise yaralandı.

Ümit hala var! 2 aylık Mehmet bebek 29 saat sonra enkaz altından sağ çıkarıldı ile ilgili etiketler deprem Hatay Kahramanmaraş
GÜNÜN VİDEOSU

Jandarma üniformasıyla esnafa GBT kontrolü yaparken yakalandı! Kadının asıl mesleği şaşırttı...

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde jandarma üniforması giyerek esnaf ve müşterilere Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolü yaptığını söyleyen kadın, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine yakalandı. Gözaltına alınan kadının sözleşmeli öğretmenlik yaptığı öğrenildi.