Uludağ'da kış uykusu tutmayan ayılar yiyecek bulmaya çıktı: Vatandaşlara saldırdı

Uludağ'da kış uykusuna yatamayan ayılar, kar yağışıyla birlikte yerleşim yeri olan Sarıalan'a kadar gelip yiyecek aradı. Ormanda yiyecek bulamayan ayılardan birisi kar üstünde kendisini görüntüleyen kişiye saldırdı.

Doğada 3 ila 7 aya yayılmış bir dönemi uyku halinde geçiren, mevsime göre kasım ya da aralık aylarında uykuya yatıp mart ile nisan arasında uyanan ayılar kış uykusunu unuttu. Uludağ Sarıalan'da bulunan 3 ayı ailesinin gözünü uyku tutmadı.

Uludağ'da kış uykusu tutmayan ayılar yiyecek bulmaya çıktı: Vatandaşlara saldırdı

Ormandan Sarıalan'daki yerleşim bölgesine gelen ayı ailesi yiyecek aradı. Anne ayı, ailesiyle beraber yiyecek bulamayınca, kendilerini görüntüleyen vatandaşlara saldırdı. O anlar anbean amatör kameraya yansıdı.

Uludağ'da kış uykusu tutmayan ayılar yiyecek bulmaya çıktı: Vatandaşlara saldırdı - Resim : 2

Diğer yandan, ayıların yemek aradığını gören restoran sahipleri hayvanları ekmeklerle besledi. Karnı doyan ayıların sakin tavırları dikkat çekerken, kendilerine verilen ekmekleri ise afiyle yediler.

Uludağ'da kış uykusu tutmayan ayılar yiyecek bulmaya çıktı: Vatandaşlara saldırdı - Resim : 3

Uludağ'da kış uykusu tutmayan ayılar yiyecek bulmaya çıktı: Vatandaşlara saldırdı ile ilgili etiketler Ayı (hayvan) Uludağ

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasta ziyaretinde gülümseten diyalog! "Finike yoluna tünel isterim"

Antalya Şehir Hastanesi'nde tedavi gören hastaları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hasta arasında gülümseten diyalog yaşandı: "Ne istiyorsun deme sakın. Yoksa Finike yoluna tünel isterim."