Ukrayna'nın zırhlı araçlarını Aselsan'ın sistemleri koruyacak!

Türkiye’nin en büyük savunma şirketi Aselsan’ın, Ukraynalı Practika şirketine ait Kozak-2M1 zırhlı araçlarını silahlandırması için Uzaktan Kumandalı Silah Sistemleri (UKSS) tedarik edeceği bildiriliyor.

Ukrayna merkezli Practika Şirketi’nin aktardığına göre, Aselsan yapımı SARP NSV DUAL ve SARP ZAFER NSV’nin türevi olan uzaktan kumandalı silah sistemler Kozak-2M1 araçlarına monte edilecek.

Şirket, “Bu, Ukrayna askeri teçhizatı için savaş görevlerinin kalitesini önemli ölçüde artırabilecek tamamen yeni bir çözüm” dedi.

UKRAYNA ZIRHLILARINI ASELSAN KORUYACAK

M5 Dergi'nin haberine göre; Aselsan, SARP NSV serisinin, muharebe alanının taktik ihtiyaçlarını karşılamak ve kritik altyapıları korumak için; yüksek hassasiyetli keşif yeteneklerini mükemmel ateş gücüyle birleştiren, uzaktan kumandalı bir silah platformu olduğunu belirtiyor.

Şirketin belirttiği gibi, SARP DUAL NSV ve SARP DUAL ZAFER’in kompakt tasarımı taktik araçlara, sabit gözlem noktalarına ve istasyonlara entegrasyon için mükemmel olduğunu kanıtlıyor.

SALDIRILARA KARŞI SAVUNMAYI BÜYÜK ÖLÇÜDE ARTIRIYOR

SARP NSV DUAL ve SARP ZAFER DUAL, 12,7 mm NSV makineli tüfek ile donatılabiliyor. Kapsamlı gözlem ve uzaktan kontrol yetenekleri sayesinde SARP NSV, yakındaki nişancının durumsal farkındalığını artırırken, olası saldırılara karşı savunmayı büyük ölçüde artırıyor.

 

 

Kaynak: M5 Dergi

Ukrayna'nın zırhlı araçlarını Aselsan'ın sistemleri koruyacak! ile ilgili etiketler Ukrayna Türkiye ASELSAN zırhlı kozak sistem savunma
GÜNÜN VİDEOSU

Deprem anında kaydedildi: Denizin ortasından dumanlar yükseldi

Bursa'da 5.1'lik Gemlik depreminin olduğu sırada denizin ortasından çıkan beyaz duman bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Deprem anında çekilen görüntülerde, denizin ortasından beyaz bir dumanın çıktığı görülüyor.