Ukrayna sınırında 6 Türk gözaltına alındı: 'Blogger'ız' iddiası!

Ukrayna, yasa dışı yollarla Avrupa’ya kaçmak isteyen Türk vatandaşlarını sınırda suçüstü yakaladı. Son dönemlerde Ukrayna üzerinden Avrupa ülkelerine kaçmak isteyen Türk vatandaşlarının sayısında artış gözlemleniyor.

Son dönemde Avrupa hayali kuran ve yasadışı yollara başvurup, Ukrayna Sınır Muhafızları ekiplerince yakalanan Türk vatandaşlarının sayısı artıyor.

'BLOGGER' OLDUKLARINI İDDİA ETTİLER

Sınır muhafızlarının açıklamalarına göre, "Blogger" olduklarını söyleyerek çekime gittiklerini iddia eden Türk vatandaşları, şoföre verdikleri 700 dolar ile bir araç kiralayarak Polonya sınırına kadar gitmek üzere şoförle anlaştı.

Sorguya alınan vatandaşların ifadelerinden anlaşıldığı üzere, şahısların araçla önce Avrupa Birliği sınırına gitmek istedikleri oradan da Almanya’ya geçmeyi planladıkları ortaya çıktı.

SUÇLARINI İTİRAF EDEN 6 TÜRK GÖZALTINA ALINDI

Suçlarını itiraf eden ve aralarında 1 çocuğun da bulunduğu 6 Türk vatandaşı gözaltına alındı.

Ukrayna sınırında 6 Türk gözaltına alındı: 'Blogger'ız' iddiası! ile ilgili etiketler Ukrayna Türk Gözaltı Mülteci Polonya sınır kaçak ab blogger
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...