Ukrayna polisinden Türkiye maçı öncesi tatbikat

Tatbikata 500 polis, 280 Ulusal Muhafızlar mensubu, 100 kurtarma görevlisi ile 350 asker katıldı

A Milli Futbol Takımı'nın Ukrayna ile 2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde 2 Eylül'de oynayacağı maç öncesinde Ukrayna'da üst düzey güvenlik önlemleri alınıyor.

Harkov şehrinde oynanacak karşılaşma öncesinde; Harkov polisi, Ukrayna Devlet Sınır Güvenlik Servisi ve Olağanüstü Haller Servisi, Ukraynalı ve Türk taraftarlar arasında yaşanabilecek olası gerginliklere karşı alarma geçirildi.

Ukrayna Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, maç öncesi Harkov'da yapılan tatbikata 500 polis, 280 Ulusal Muhafızlar mensubu, 100 kurtarma görevlisi ve 350 asker katıldı.

Güvenlik güçleri, maç öncesinde çıkacak herhangi bir ‘holiganlık’ eylemine ve meydana gelebilecek olası bir yangına karşı Harkov Havaalanı, tren garı ve maçın oynanacağı Metallist Stadı'nda güvenlik önlemleri aldı.

Ukrayna Futbol Federasyonu'ndan daha önce yapılan açıklamada, Ukrayna-Türkiye maçı biletlerinin kimlik kontrolüyle satılmasının ve stadyum girişinde kimlikle bilet kontrolü yapılmasının planlandığı bildirilmişti.

Ukrayna polisinden Türkiye maçı öncesi tatbikat ile ilgili etiketler Ukrayna Türkiye maç A Milli Takım tatbikat
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.