"UEFA'ya verilen sözler tutulmamış. Bizden artık vaat beklemiyorlar"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz CNN Türk'e konuk oldu. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Cengiz, "UEFA'ya zarar etmem sözü verilmiş ancak sadece 1 yılda 500 milyon TL zarar edilmiş" dedi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA ile yapılan son görüşmelerle ilgili detayları açıklayan Mustafa Cengiz önemli açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar...

"Ben bir protestonun, yönetilme tarzına karşı çıkışın vücut bulmuş haliyim. Kurtarıcı değilim, mesih değilim. Sağlıklı bir Galatasaraylıyım.

Üzerimizdeki baskı gün geçtikçe artıyor. Sorumluluğumuz gün geçtikçe artıyor. UEFA'ya zarar etmem sözü verilmiş ancak sadece 1 yılda 500 milyon TL zarar edilmiş. Burada UEFA'ya hiçbir şey söyleyemedik. Kulüp zarar etmeme sözünü tutamadı. Çok sert sorular geldi bize. Karşıdakiler çok birikimli konusunda uzman kişiler. Bizden artık vaat beklemiyorlar.

Bizim hedefimiz ikinci yılda borcu sıfırlamak. Riva'dan elde ettiğimiz geliri futbolcu transferlerine harcadık maalesef. Riva ve Florya bizim için çok önemli gelir kaynakları. Doğru organizasyonla 4 yılda elde ededeceğimiz gelir neticesinde mali tabloyu düzeltebiliriz.Uğraştığımız çok icra dosyası var. "

"UEFA'ya verilen sözler tutulmamış. Bizden artık vaat beklemiyorlar" ile ilgili etiketler Mustafa Cengiz Galatasaray UEFA Ceza