UEFA'dan ceza geliyor! En kritik maç seyircisiz oynanabilir

UEFA, Hırvatistan - Letonya maçındaki ırkçılık ve ayrımcılık içeren davranışlar sebebiyle Hırvatistan Futbol Federasyonu (HNS) hakkında soruşturma başlattı. UEFA'dan seyircisiz oynama cezası gelmesi durumunda Türkiye maçına taraftar alınmayacak.

UEFA, Hırvatistan'ın Letonya'yı sahasında 5-0 mağlup ettiği maçta taraftarların ırkçılık ve ayrımcılık yaptığı iddiasıyla Hırvatistan Futbol Federasyonu hakkında soruşturma başlattı.

Daha önce ırkçılık ve ayrımcılık nedeniyle 1 maçlık cezası ertelenen Hırvatistan, suçun tekrarı sebebiyle seyircisiz oynama cezasıyla karşı karşıya kaldı.

"İÇ SAHADAKİ İLK MAÇI SEYİRCİSİZ OYNAYABİLİRİZ"

HNS'den yapılan açıklamada daha önceki ayrılıkçı davranışlar nedeniyle federasyonun denetim altında olduğu hatırlatıldı ve yeni olayların iç sahadaki ilk maçı seyircisiz oynamaya sebep olabileceği vurgulandı.

HIRVATİSTAN - TÜRKİYE MAÇI SEYİRCİSİZ OYNANABİLİR

UEFA'nın Hırvatistan'ı yeniden haksız bulması durumunda 12 Ekim'deki Hırvatistan-Türkiye maçında statta taraftar yer almayacak.

TÜRKİYE'NİN BULUNDUĞU D GRUBUNDA PUAN DURUMU:

1-Hırvatistan | 4 maç, 10 puan
2-Türkiye | 5 maç, 10 puan
3-Ermenistan | 5 maç, 7 puan
4-Galler | 5 maç, 7 puan
5-Letonya | 5 maç, 0 puan

UEFA'dan ceza geliyor! En kritik maç seyircisiz oynanabilir ile ilgili etiketler Türkiye Hırvatistan futbol UEFA
GÜNÜN VİDEOSU

Yılmaz Özdil, 'Kemal Kılıçdaroğlu'nun paralı medyasını ifşa etti!

Gazeteci Yılmaz Özdil, Kemal Kılıçdaroğlu döneminde CHP Genel Merkezi ve CHP’li belediyelerden para verilerek oluşturulan ‘Kılıçdaroğlu medyası’ndan bahsetti.