Ucuza ürün sattığı için azar işiten pazarcı böyle yanıt verdi: Allah var

Gıda fiyatlarındaki artışı fırsat bilenlerin bazı market ve pazarcıların yaptığı fahiş zamlar tepki çekmeye devam ederken Diyarbakır'dan gelen bir görüntü gündem oldu. Sosyal medyada paylaşılan bir videoda fiyatlara diğer pazarcılar kadar kâr payı koymayan bir esnafın azarlandığı görülüyor. Fiyatlara yüksek zam yapmayan pazarcı, gelen tepkilere "Allah var" şeklinde yanıt verdi.

Dünya pandemi sonrası büyük bir ekonomik eşiği geçmeye çalışırken, birçok ülke çeşitli alanlarda yapılan zamlarla boğuşuyor. İnsanlar normalleşmeye çalışırken dünya çapındaki bu ekonomik dönüşümden faydalanmak isteyen fırsatçılar da gelen zamların üzerine bir de kendileri zam ekleyerek haksız kazanç elde etmeye çalışıyor.

Sosyal medyada paylaşılan bir görüntü, ülkemizde pazarlar karşılaşılan fiyatların sebebini gözler önüne seriyor.

Diyarbakır'da çekildiği belirtilen görüntülerde bir pazarcının, ürünleri ucuza sattığı için başka bir pazarcıdan tepki gördüğü anlar yer alıyor. Aldığı ürünleri kâr payı koyarak satan pazarcı, diğer pazarcılar kadar kâr payı koymadığı için başka bir pazarcıdan adeta azar işitiyor.

Daha ucuza sattığı için azar işiten pazarcı, "Benim hakkım bu, koyduğum kâr payıyla para kazanabiliyorum, yukarda Allah var, ben fırsatçı değilim" diyerek, benzin fiyatlarını bahane edip sattıkları ürünlerin fiyatını gereğinden fazla yükseltenlere tepki gösteriyor.

Fırsatçılık yaparak fiyatları gereğinden fazla yükseltip, sebep olarak hükümeti gösterenlere üstüne basa basa "Allah var" diyen pazarcı, cevap olarak "Asgari ücret 4250 lira olmuş daha kim açtır?" karşılığını alıyor.

Ucuza ürün sattığı için azar işiten pazarcı böyle yanıt verdi: Allah var ile ilgili etiketler diyabakır pazarcı fiyat azar yanıt
GÜNÜN VİDEOSU

Kuzey Irak'ta teröre 'pençe' darbesi! İşte 5 PKK'lı terörist böyle öldürüldü!

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde 5 PKK’lı terörist hava harekatıyla öldürüldü. O anlar Milli Savunma Bakanlığı'nın X hesabından paylaşıldı.