Twitter’da büyük güvenlik açığı! Milyonlarca kullanıcı ifşa oldu

Twitter, yeni bir güvenlik açığı ile sarsıldı. Son ihlal yüzünden e-posta ve telefon numaralarının ilişkili olduğu hesaplar deşifre edildi. Güvenlik ihlalinin geçtiğimiz yılın Haziran ayında uygulanan bir güncellemeden kaynaklandığı belirtildi. İhlal, 2022’nin Ocak ayına kadar fark edilmedi.

Popüler sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıları etkileyen yeni güvenlik açığı keşfetti. Şirket tarafından doğrulanan yeni ihlal, hackerların hesap bilgilerine kolayca erişimesini sağlıyor. Yeni açık sayesinde bilgisayar korsanları, e-posta adresinin veya telefon numarasının ilişkili olduğu hesapları bulabiliyor.

GÜVENLİK AÇIĞI HAZİRANDAN OCAK AYINA KADAR FARK EDİLMEDİ

Sosyal medya devi tarafından geçtiğimiz hafta paylaşılan bir rapor, bilgisayar korsanlarının yararlandığı yeni güvenlik sızıntısını ortaya çıkardı. Güvenlik ihlalinin geçtiğimiz yılın Haziran ayında uygulanan bir güncellemeden kaynaklandığı belirtildi. İhlal, 2022’nin Ocak ayına kadar fark edilmedi.

Twitter’da büyük güvenlik açığı! Milyonlarca kullanıcı ifşa oldu ile ilgili etiketler Twitter güvenlik açığı
GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.