Turuncu kategorideki terörist güvenlik güçlerine teslim oldu

İçişleri Bakanlığı, turuncu kategoride bulunan bir PKK'lı teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğunu açıkladı. Teröristin 2010 senesinde terör örgütüne katıldığı, Terörden Arananlar Listesinde Turuncu kategoride yer aldığı ve Irak'ta faaliyet yürüttüğü belirlendi.

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İçişleri Bakanlığı koordinesinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ikna çalışmaları neticesinde; PKK terör örgütünden kaçan 1 örgüt mensubunun bugün güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi.

IRAK'TA FAALİYETTEYDİ

Örgüt üyesinin 2010'da terör örgütüne katıldığı, terörden arananlar listesinde turuncu kategoride yer aldığı ve Irak'ta faaliyet yürüttüğü ifade edildi.

Sürdürülen ikna çalışmaları sonucunda, 2021 yılında teslim olan terörist sayısı 167'ye yükseldi

 

Turuncu kategorideki terörist güvenlik güçlerine teslim oldu ile ilgili etiketler PKK İçişleri Bakanlığı turuncu kategori terör örgütü
GÜNÜN VİDEOSU

Mustafa Varank, Bursalı başkanlara kıyafet ve ayakkabı ısmarladı: Kombinin şıklığı halis mi?

Mustafa Varank, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeni dönem başkan adayı Alinur Aktaş'a ayakkabı, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'a ise ceket pantolon ısmarladı. İzleyenleri gülümseten o anları Varank, "Alper başkana yaptığımız kombinin şıklığı halis mi?" notuyla paylaştı.