Türkmenistan'da tarihi gün: İki ülke arasında kritik anlaşmalar imzalandı!

Çarşamba günü BAE ile imzalanan önemli anlaşmaların ardından bugün de Türkiye ile Türkmenistan arasında kritik anlaşmalar imzalandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov’un davetine icabetle hem resmi ziyarette bulunmak hem de Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 15'inci Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’a geldi.

ERDOĞAN, TÜRKMENİSTANLI MEVKİDAŞI İLE BAŞBAŞA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Oğuzhan Köşkü'nde Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhamedov ile bir araya geldi. Başbaşa görüşmenin ardından Türkiye ve Türkmenistan arasında ortak anlaşmalar imzalandı.

 Türkmenistan'da tarihi gün: İki ülke arasında kritik anlaşmalar imzalandı!

İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İŞ BİRLİĞİ DAHA DA GELİŞECEK

Görüşmelerde, Türkiye-Türkmenistan ilişkileri tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, iki ülke arasındaki iş birliğinin muhtelif alanlarda daha da geliştirilmesi imkanları ele alınacak ve bölgesel meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunulacak.

Türkmenistan'da tarihi gün: İki ülke arasında kritik anlaşmalar imzalandı! - Resim : 2 

EKONOMİ İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI 15. LİDERLER ZİRVESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi ziyaretlerinin ardından Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov’un başkanlığında “Birlikte Geleceğe” temasıyla yarın düzenlenecek Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 15'inci Liderler Zirvesi’ne iştirak edecek.

Türkmenistan'da tarihi gün: İki ülke arasında kritik anlaşmalar imzalandı! - Resim : 3

Zirve çerçevesinde Türkiye’nin kurucu üyesi olduğu Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın etkinliğinin artırılması, üye ülkeler arasında ticaret ve ulaştırma ağlarının yaygınlaştırılması, Covid-19 salgınıyla mücadele ve salgın sonrası döneme hazırlık bağlamında teşkilat bünyesindeki eşgüdüm ve iş birliğinin geliştirilmesi, ayrıca ileriye dönük ekonomik iş birliğinin güçlendirilmesi konularında görüş alışverişinde bulunulması planlanıyor.

Türkmenistan'da tarihi gün: İki ülke arasında kritik anlaşmalar imzalandı! ile ilgili etiketler Erdoğan Türkmenistan
GÜNÜN VİDEOSU

Evlat nöbetinde bir buluşma daha! Annenin oğluna ilk sorusu duygulandırdı: Aç mısın?

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelere eylemin 996'ncı gününde katılan Mardinli Akdaş çifti, terör örgütü PKK’dan kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan oğullarına kavuştu. Anne Gülperi Akdaş, oğluna sarılıp "Aç mısın?" diye sorması duygulandırdı.