Türkiye'ye diklenen 'ufaklık' buna ne diyecek! PKK o ülkede devlet televizyonunu bastı...

Viyana'da devlet televizyonu ORF Genel Merkezi'ni basan terör örgütü PKK yandaşları, zorla bildiri okutmak istedi.

Avusturya'nın başkenti Viyana'da devlet televizyonu ORF Genel Merkezi'ni basan terör örgütü PKK yandaşları, zorla bildiri okutmak istedi.

Avusturya medyasına yansıyan haberlere göre, 15 PKK yanlısı, geçtiğimiz cuma günü saat 18.30'da devlet televizyonu ORF genel merkezi önünde yasadışı gösteri düzenledi.

Terör örgütünün sembollerini taşıyan grup, terörist başı Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını istedi.

Daha sonra güvenliğin yanından geçmeyi başaran bir grup terörist televizyon binasının içerisine girdi. Teröristler, bildiri metninin haberlerde okunmasını istedi ancak olay yerine gelen polis, bildiri okunmadan grubu dışarı çıkardı.

Yasadışı gösteri düzenleyen grubun gözaltına alınmadığı ve sadece haklarında şikayette bulunulduğu belirtildi.

Genç Dışişleri Bakanı 'Avusturya'ya göçle biz başederiz' demişti

160820161722397555096_3.jpg

Yaşanan olay sonrası akla Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz'un sözleri geldi. Kurz, Avrupa Birliği’nin sığınmacılar konusunda Türkiye ile anlaşmaya ihtiyacı olmadığını söylemiş, "Avrupa kendi sınırlarını koruyacak kadar güçlüdür. Biz gerekli tedbirleri alırsak, bir B planına gerek kalmaz. Bu yüzden Türkiye ile anlaşmaya ihtiyacımız yok.” demişti. Devlet kanalının basılmasının ardından sosyal medyada yapılan yorumlarda, daha devletin televizyonuna sahip çıkamayan bir ülkenin, sınırlarına nasıl sahip çıkabileceği soruldu...

Türkiye'ye diklenen 'ufaklık' buna ne diyecek! PKK o ülkede devlet televizyonunu bastı... ile ilgili etiketler Haber