Türkiye'nin konuştuğu Dr. Tahir Tarımer suskunluğunu bozdu: İpin ucu kaçtı, çok utandım!

Muğla'da Uzman Çavuş A.A.'nın saldırısına uğradığını iddia ederek şikayetçi olan doktor kamera görüntüleri sonrası ilk kez konuştu. Görüntülerde saldırıyı başlatan kişi olduğu ortaya çıkan Dr. Tahir Tarımer, uzman çavuşun protesto edilmesi için "İpin ucu kaçtı. Keşke olmasaydı, çok utandım" dedi. Tarımer ayrıca görüntüleri izlemediğini de belirtti.

Muğla'da, 14 Mart Tıp Bayramı'nda Uzman Çavuş Ali Aladağlı'nın (32) saldırısına uğradığını öne sürerek şikayetçi olan fakat ortaya çıkan görüntülerle darbedilmediği tespit edilen Dr. Tahir Tarımer suskunluğunu bozdu.

Türkiye'nin konuştuğu o görüntüleri izlemediğini söyleyen Dr. Tarımer, olay karşısında daha farklı davranması gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin konuştuğu Dr. Tahir Tarımer suskunluğunu bozdu: İpin ucu kaçtı, çok utandım!

 

İLK KEZ KONUŞTU

Türkiye'nin gündeminden düşmeyen olaya ilişkin birçok detay ve haber ortaya çıkarken, konunun odağındaki Dr. Tahir Tarımer günler sonra konuştu.

Türkiye Gazetesi'den Fuat Uğur'un aktardığına göre, görüntüleri izlemediğini belirten Dr. Tarımer, sadece evrakları almak istediğini ve korktuğu için öyle davrandığını belirtti. Olayın yaşandığı ve tansiyonun yükseldiği anda daha farklı davranması gerektiğini kabul eden Tarımer, protesto konusunda bilgisi olmadığı ve ipin ucunun kaçtığını söyledi.

Uzman çavuş tarafından darbedildiğini öne sürmüştü! Türkiye'nin konuştuğu Dr. Tahir Tarımer suskunluğunu bozdu

 

"OLANLARDAN HABERİM YOK"

Görüntüleri izlemediğini söyleyen Tarımer, "Hasta gece 11.30 sıralarında geldi. Daha önce birkaç hastaneye gidip muayene olmuş, tahlil yaptırmış. Ona Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitmesini söylemişler. Burası son basamak hastane. Hasta gergin olabilir, bunu kabul ederiz her zaman. Biz de her gelen hastaya bakmaya çalışıyoruz. Anlattı derdini. Sivil giyimliydi, ben onun asker olduğunu bilmiyordum. Birkaç hastanede testlerini yaptırmış, ona ultrason çektirmesi gerektiğini bildirmişler. Israrla ultrason istedi. Bizde de o saatte ultrason yapacak kimse yoktu. Kan testlerini görelim, tomografi yaparız, daha net sonuç elde ederiz. Ve bu yüzden muayene etmek istedim. Çünkü bir şey atlamayalım istiyoruz. Kabul etmedi ve gideceğini söyledi. Tamamen ultrasona odaklanmıştı. Çünkü öyle demişler ona. Bağırış çağırış başladı aramızda. Dediğim gibi asker olduğunu söylemedi. Asker olduğunu söyleyenleri ikiletmiyorum ben. Ne isterse oldurmaya çalışıyorum. Konuşma normal seyrinden çıktı. Bana 'Bütün doktorlar aynısınız. Aldığınız paralar zehir zıkkım olsun' dedi ve bizim hastane evrakları da elindeydi. İstedim vermedi. Çünkü o evraklar bizim üzerimize kayıtlı. Bu yüzden ceza alan arkadaşlarımız var. Girişte her hastaya kayıt açılıyor ve bizim kurumun evrakı. Kapıya yöneldi gitmek için. Ben de arkasından gittim, evrakı almak için müdahale ettim. Yere düştük. Boğazıma sarıldı, gözlüğüm kırıldı. Darp raporu aldım. Şikâyet ettim ve ardından hastaneden ayrıldım. Sonra olanlardan haberim yok." dedi.

 

"EVRAK ÜZERİME ZİMMETLİ, KORKTUM"

Tarımer, "Şimdi 'Başka türlü davranabilirdim' diye aklınızdan geçiriyor musunuz?" sorusuna ise "Örneğin oradaki güvenlik görevlisine söyleyebilirdim. Ama dediğim gibi evrak üzerime zimmetli. Korktum. Ne yapabilirim ki. Hasta da evrakı yere attı. Korkuyla evrakıma sahip çıktım. Tutanakla bu işi sonuca bağlardım. Korktum açıkçası, üzerime zimmetli." yanıtını verdi.

 

"ALKIŞLI PROTESYO KONUSUNDA BİLGİM YOKTU. İPİN UCU KAÇTI"

Hastanede tedavi gören uzman çavuşun taburcu olurken hastane çalışanları tarafından alkışlı protestoya maruz kalması hakkında da konuşan Tarımer, "Alkışlarla protesto konusunda benim bilgim yok. Ben yaşadıklarımı biliyorum. Kimse karışmasın. Ben hiçbir slogan olmasın, sendika, oda filan hiçbir kuruluş karışmasın istedim. Doktorlar katılsın sadece. Ama ipin ucu kaçtı, uçtu gitti. Keşke bunlar olmasaydı, ben çok utandım dedim. Bu iş mecrasından çıktı. İki kurum arasında bir çatışmaya dönsün istemem. Hepimiz aynı devlet terbiyesinden geçtik." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin konuştuğu Dr. Tahir Tarımer suskunluğunu bozdu: İpin ucu kaçtı, çok utandım! ile ilgili etiketler Muğla doktor tahir tarımer uzman çavuş
GÜNÜN VİDEOSU

Yavuz Ağıralioğlu "AK Parti muhalefeti dağıtmak istiyor" diyen Öztrak'ı ti'ye aldı!

İYİ Partili eski vekil Yavuz Ağıralioğlu katıldığı bir canlı yayında muhalefeti ti'ye aldı. Faik Öztrak'ın "AK Parti muhalefeti dağıtmak istiyor." sözlerini değerlendiren Ağıralioğlu, "Olağanüstü bir tespit. Demek ki siyasi zeka yenildikçe açılıyor" dedi.