Türkiye'nin karşısına kim dikilirse onunla dostlar!

CHP'li Kadıköy Belediyesi Türkiye'yi BM'ye şikayet eden ve tartışmalı bir isim olan aktivist Greta Thunberg'e sahip çıktı! Kadıköy belediyesi, ilçede bir binanın duvarlarında kendine yer bulan Thunberg'in grafitisini paylaşarak aktiviste destek verdi

Türkiye'yi Birleşmiş Milletler'e (BM) şikayet eden İsveçli aktivist Greta Thunberg'e CHP'li Kadıköy Belediyesi sahip çıktı.

Kadıköy'deki binanın duvarlarında kendine yer bulan Thunberg'in binayı süsleyen grafitisini CHP'li belediye, "İklim krizine dair çağrısı dünyanın dört bir yanında yankı bulan, #İklimGrevi'nin sembol ismi @GretaThunberg Kadıköy duvarlarında" notuyla paylaştı.

Türkiye'nin karşısına kim dikilirse onunla dostlar!

- TUTARSIZ SÖYLEM VE DAVRANIŞLARI DİKKAT ÇEKİYOR

İsveçli aktivist Greta Thunberg ve 16 çocuk, iklim değişikliğiyle ilgili yeterli adımları atmadıkları için bir kaç ülkeyi BM'ye şikayet etmişti. Şikayette Türkiye, Fransa, Almanya, Brezilya ve Arjantin yer almıştı. Ancak çevreye en fazla zarar veren ABD ve Çin gibi ülkeler bu şikayette yer alamadı.

- BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Kadıköy Belediyesi'nin bu tutumu sosyal medyada büyük eleştiri aldı. Bir çok Twitter kullanıcısı, Greta Thunberg'in yerine, "Aylan bebek" gibi savaş mağduru çocukların İstanbul sokaklarını süslemesi gerektiği görüşünü paylaştı.

Türkiye'nin karşısına kim dikilirse onunla dostlar! - Resim : 2

Türkiye'nin karşısına kim dikilirse onunla dostlar! - Resim : 3

Türkiye'nin karşısına kim dikilirse onunla dostlar! ile ilgili etiketler CHP BM Kadıköy Belediye
GÜNÜN VİDEOSU

Şampiyon Galatasaray, Florya'da taraftarıyla buluştu! Muhteşem kutlama

Süper Lig'de bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan Galatasaray, Ankara deplasmanından evi Florya'ya döndü. Galatasaray’da futbolcular, teknik ekip ve yönetim kurulu üyeleri, şampiyonluğu Florya Metin Oktay Tesisleri’nde sarı-kırmızılı taraftarlarla kutladı.