Türkiye'nin en uzun nehrinde korkutan görüntü: Adeta otlağa dönüştü

Türkiye'nin en uzun nehri olan Kızılırmak'ta ortaya çıkan görüntü tedirgin etti. Su seviyesinde büyük düşüş nedeniyle nehir adeta otlağa dönüştü. Nehirdeki su seviyesinin hiç olmadığı kadar azaldığı belirtiliyor.

Türkiye’nin en uzun nehri Kızılırmak’ta yaşanan kuraklık nedeniyle su seviyesi hiç olmadığı kadar düştü, nehir adeta otlağa dönüştü.

Türkiye'nin en uzun nehrinde korkutan görüntü: Adeta otlağa dönüştü

Sivas’tan doğan ve Karadeniz’e dökülen bin 355 kilometre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun nehri Kızılırmak son zamanların en kurak günlerini yaşıyor.

Türkiye'nin en uzun nehrinde korkutan görüntü: Adeta otlağa dönüştü - Resim : 2

Sivas'ın İmranlı ilçesinde doğup; Sivas, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Aksaray, Çankırı, Çorum ve Samsun illerinden geçtikten sonra Karadeniz ile buluşan nehirde su seviyesi hiç olmadığı kadar azaldı.

Türkiye'nin en uzun nehrinde korkutan görüntü: Adeta otlağa dönüştü - Resim : 3

Kızılırmak üzerinde bulunan ve ırmak ile özdeşleşen Selçuklu yapımı tarihi Eğri Köprü'nün ayaklarını ise otlar sardı. Suyu çekilen ırmağın yüzeyinde ot adacıkları oluştu.

Türkiye'nin en uzun nehrinde korkutan görüntü: Adeta otlağa dönüştü - Resim : 4

Turna, leylek gibi çeşitli kuş türlerine ve balıklara ev sahipliği yapan Kızılırmak şimdilerde görüntüsüyle korkutuyor. Alarm veren Kızılırmak’taki korkutan manzara drone ile havadan görüntülendi.

Türkiye'nin en uzun nehrinde korkutan görüntü: Adeta otlağa dönüştü ile ilgili etiketler Kızılırmak otlak su seviyesi
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.