Türkiye'nin en büyük 2. camisi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şahinbey Millet Camii ve Külliyesi'ni açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin en büyük ikinci camisi olan Şahinbey Millet Camii ve Külliyesi açılış töreninde konuştu. Erdoğan "Burası sadece bir ibadethane olarak tasarlanmadı; burası aynı zamanda kütüphane, çocuk alanları, sosyal donatılarıyla bir yaşam alanı olarak tasarlandı." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şahinbey Millet Camii ve Külliyesi açılış töreninde konuştu.

Erdoğan, "Burası sadece bir ibadethane olarak tasarlanmadı; burası aynı zamanda kütüphane, çocuk alanları, sosyal donatılarıyla bir yaşam alanı olarak tasarlandı." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Buradaki işçi kardeşlerime özellikle teşekkür ediyorum. İlçemiz büyüdükçe ibadethane ihtiyacı artıyor. Şahinbey Millet Camii ile inşallah bu ihtiyacı karşılamış olacağız. Anadolu'nun her yöresinden gelen misafirlerimiz de burada huzurlu vakit geçireceklerdir.

Sizlerin de gördüğü üzere burası sadece bir ibadethane olarak tasarlanmadı; burası aynı zamanda kütüphane, çocuk alanları, sosyal donatılarıyla bir yaşam alanı olarak tasarlandı. Belli kesimler dışında herkesin bu hizmetleri memnuniyetle karşıladığını biliyorum. Camileri sadece günde 5 kez namaz kıldığımız yerler olarak göremeyiz.

Camilerimiz birlik ve beraberliğin sembolüdür. Camiler ilim merkezleridir. İslam toplumlarında camiler bulunduğu çevrenin kalbi olmuştur. Namazlarımızı kılıp gittiğimiz mekanların ötesinde buraları merkez edinerek kendimizi geliştirmenin yollarını aramalıyız. Çocuklarımızı camilerimize daha sık getirmeliyiz. Gençlerimizin camilerle irtibatının mutlaka kuvvetli olmasını temin etmeliyiz. Rabbim bizi sevgisiz, susuz, havasız, vatansız, aynı zamanda mabedsiz, minaresiz, ezansız bırakmasın. "

Türkiye'nin en büyük 2. camisi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şahinbey Millet Camii ve Külliyesi'ni açtı ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan Gaziantep Şahinbey cami
GÜNÜN VİDEOSU

Türkiye’nin savaş uçağı KAAN'ın yeni görüntüleri paylaşıldı: KAAN'ı bir de kendi sesinden dinleyin!

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçağı KAAN'ın uçuşuna dair yeni görüntüler paylaştı. Paylaşıma "KAAN’ı bir de kendi sesinden dinleyelim" notu düşüldü.