"ZENGEZUR KORİDORUNUN AÇILMASI BÜYÜK ÖNEME SAHİPTİR!"

MSB'den yapılan son dakika açıklamasında Ermenistan'a Zengezur koridoru ile ilgili çağrı yapıldı. MSB, "Ermenistan’ın uzatılan barış elini tutmasını temenni ediyor, Azerbaycan ve Ermenistan arasında kalıcı barışın tesis edilmesine yönelik samimi çabaları desteklediğimizi bir kez daha ifade ediyoruz." dedi.

Son dakika haberi:Millî Savunma Bakanlığının faaliyetleri başta olmak üzere gündemdeki konulara ilişkin olarak haftalık basın bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

MSB'den yapılan açıklamada, "Hâlihazırda Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Azerbaycan ordusunun modernizasyon ve eğitim faaliyetleri ile Ermenistan işgalinden kurtarılan bölgelerde mayın/el yapımı patlayıcı arama ve imha faaliyetlerine destek vermeye devam etmektedir. Kafkasya bölgesinin barış içinde geleceğe emin adımlarla yürüyeceğine inanıyor, Ermenistan’ın uzatılan barış elini tutmasını temenni ediyor, Azerbaycan ve Ermenistan arasında kalıcı barışın tesis edilmesine yönelik samimi çabaları desteklediğimizi bir kez daha ifade ediyoruz." denildi.

"ZENGEZUR KORİDORUNUN AÇILMASI BÜYÜK ÖNEME SAHİPTİR!"

"ZENGEZUR KORİDORUNUN AÇILMASI BÜYÜK ÖNEME SAHİPTİR!"

Millî Savunma Bakanlığı kaynakları da “Ermenistan’ın bölgede hem ateşkes ihlalleri yaptığı hem de siper kazdığı, yeni mevziler açtığı, tahkimat yaptığı gözlemleniyor" denilerek, “Ermenistan provokasyon ve tahrikleri bir kenara bırakıp barış müzakerelerine ve iş birliğine odaklanmalıdır. Bölgesel huzur ve istikrara giden yol kapsamlı bir barış anlaşmasının imzalanmasından geçiyor. Bunun için de Zengezur koridorunun açılması büyük öneme sahiptir.” değerlendirmesinde bulundu.

Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk tarafından gerçekleştirilen toplantıda şu bilgiler paylaşıldı:

SON BİR HAFTADA 44 TERÖRİST ETKİSİZ HÂLE GETİRİLDİ

Harp tarihinin en uzun meydan muharebesi olan ve savunmadan taarruza geçişimizin sembolü hâline gelen Sakarya Meydan Muharebesi’nin 102’nci, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümünü bir kez daha 19 Eylül Gaziler Günü ile Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanı ve “Mareşal” rütbesi verilişinin 102’nci yıl dönümünü ise şimdiden kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere millî mücadele kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; hayatta olan gazilerimize ve fedakâr ailelerine sağlık ve esenlikler diliyoruz.

"ZENGEZUR KORİDORUNUN AÇILMASI BÜYÜK ÖNEME SAHİPTİR!" ile ilgili etiketler Milli Savunma Bakanlığı
GÜNÜN VİDEOSU

135 zehir taciri yakalandı! Bakan Yerlikaya nefes kesen operasyon anlarını paylaştı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Mustafakemalpaşa ilçesi ile Balıkesir'de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyondan görüntüler paylaşarak 135 zehir tacirinin gözaltına alındığını ve çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildiğini duyurdu.