Türkiye'de ikinci nükleer güç santralini de Ruslar inşa edecek! Yerini de duyurdular...

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Genel Müdürü Aleksey Lihaçev, Ankara’nın Türkiye'deki ikinci nükleer güç santralinin inşasını Rosatom'a emanet etmeye karar verdiğini açıkladı. Santralin çok büyük olasılıkla Sinop'ta olacağı belirtildi.

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Genel Müdürü Aleksey Lihaçev, “Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni santral inşasının bize emanet edilmesi için siyasi karar alındığını açıkça dile getirdi” ifadelerini kullanırken, yeni nükleer santral konusunda Türk tarafıyla çok aktif müzakereler gerçekleştiğinin altını çizdi.

İKİNCİ SANTRAL SİNOP'TA OLACAK

Rosatom Genel Müdürü, açıklamasının devamında "Şimdi detaylar üzerinde çalışıyoruz. Büyük olasılıkla yeni inşaat sahası Sinop adını alacak” dedi.

Türkiye'de ikinci nükleer güç santralini de Ruslar inşa edecek! Yerini de duyurdular...

Türkiye'de ikinci nükleer güç santralini de Ruslar inşa edecek! Yerini de duyurdular... ile ilgili etiketler Rusya nükleer santral Sinop
GÜNÜN VİDEOSU

Provokasyon yapan DEM'li Sarıtaş'a Siirt Emniyet Müdüründen ayar! "Sen bu devletin vekili değilsin"

Siirt Emniyet Müdürü Necmettin Öztürk, dokunulmazlığını kullanarak provokasyon yapmak isteyen DEM Parti Siirt Milletvekili Sabahat Erdoğan Sarıtaş'a "Sen bu devletin milletvekili değilsin" çıkışında bulundu.