Türkiye, İsrail'in yalanını deşifre etti!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, İsrail propaganda hesaplarından paylaşılan görüntülerdeki kişilerin, "Silahlı Hamas üyeleri olduğu" iddiasının doğru olmadığını duyurdu.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, İsrail'in sosyal medyadaki propaganda hesapları tarafından paylaşılan bazı görüntülerde yer alan kişilerin "Silahlı Hamas üyeleri olduğu" iddiasına ilişkin açıklama yapıldı.

İsrail'in, gözaltına alınanların "Hamas üyesi" olduğuna dair iddianın kurgu olduğu belirtilen paylaşım şöyle:

"Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları İzleme Ağı yetkilileri ve bölgedeki gazeteciler, görüntülerdeki kişinin Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Lahya'da yaşayan ve küçük bir alüminyum dükkanı işleten Moin Qeshta El Masry olduğunu doğrulamıştır. Yetkililer, El Masry'nin diğer siviller gibi Halife Okulu'na sığındığını belirtmiştir.

Gazze'de yaşayan siviller, İsrail askerlerinin 7 bin Filistinlinin sığındığı Halife Okulu'na baskın düzenlediğini ve 15 yaş üstü erkekleri topladığını bildirmektedir.

Ayrıca İsrail'in propaganda hesaplarından sosyal medyada paylaşılan görüntülerin farklı olduğu tespit edilmiştir. Hamas üyesi olduğu iddia edilen kişinin bir görüntüde silahı sağ, şarjörü sol elinde tuttuğu görülürken; bir diğer görüntüde silahın sol, şarjörün sağ elinde olduğu görülmektedir.

Bu da görüntülerin ideal kurgu için tekrar tekrar kaydedildiğini göstermektedir.

CNN'in Siyaset ve Dış Politika Analisti olarak da görev yapan İsrailli gazeteci-yazar Barak Ravid, bu ayrıntının fark edilmesi üzerine paylaşımlarını silmiştir."

Türkiye, İsrail'in yalanını deşifre etti! ile ilgili etiketler Türkiye İletişim Başkanlığı İsrail Filistin Gazze Hamas İzzeddin el Kassam Tugayları Savaş
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasta ziyaretinde gülümseten diyalog! "Finike yoluna tünel isterim"

Antalya Şehir Hastanesi'nde tedavi gören hastaları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hasta arasında gülümseten diyalog yaşandı: "Ne istiyorsun deme sakın. Yoksa Finike yoluna tünel isterim."