'Türkiye çok daha iyi durumda'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin hanehalkı ve kamu borçluluğu gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere kıyasla çok daha iyi durumda olduğunu belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Türkiye’de hanehalkı borçluluğunda kişi başına düşen borç miktarı 1.291 dolardır. Gelişmekte olan ülkelerde 26.680 dolar olan bu rakam; 6.271 dolar olan dünya ortalamasının çok altındadır." dedi.

"TÜRKİYE BU KRİZDEN GÜÇLENEREK ÇIKACAKTIR"

Kamu borçluluğunda ise Türkiye'nin rakamlarının dünya ortalamasının üçte biri olduğunu belirten Bakan Albayrak "Türkiye ekonomisi, dünden bugüne nasıl direncini koruyarak nice badirelere göğüs gerdiyse bu küresel krizden de daha da güçlenerek çıkacaktır." dedi.

Albayrak'ın açıklaması şu şekilde;

"Türkiye, hanehalkı ve kamu borçluluğu gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere kıyasla çok daha iyi durumdadır. Türkiye ekonomisi, dünden bugüne nasıl direncini koruyarak nice badirelere göğüs gerdiyse bu küresel krizden de daha da güçlenerek çıkacaktır.

"KENDİLERİNCE YIPRATMA ÇABASI İZLİYORLAR"

Türkiye’de hanehalkı borçluluğunda kişi başına düşen borç miktarı 1.291 dolardır. Gelişmekte olan ülkelerde 26.680 dolar olan bu rakam; 6.271 dolar olan dünya ortalamasının çok altındadır.

'Türkiye çok daha iyi durumda'

Kamu borçluluğunda ise Türkiye'nin rakamları dünya ortalamasının üçte biridir.

Ekonomi ve kriz yönetimi konusunda sabıkası kabarık olup Türkiye’ye karanlık günler yaşatanlar, bugün ‘borçluluk’ üzerinden ortaya koydukları yalanlarla kendilerince yıpratma politikası izliyor."

'Türkiye çok daha iyi durumda' ile ilgili etiketler Hazine ve Maliye Bakanlığı Berat Albayrak kamu borcu hanehalkı borcu
GÜNÜN VİDEOSU

Türkiye’nin savaş uçağı KAAN'ın yeni görüntüleri paylaşıldı: KAAN'ı bir de kendi sesinden dinleyin!

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Milli Muharip Uçağı KAAN'ın uçuşuna dair yeni görüntüler paylaştı. Paylaşıma "KAAN’ı bir de kendi sesinden dinleyelim" notu düşüldü.