Türk Hava Yolları'ndan bilet iadesi açıklaması

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bir çok ilde 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlara yönelik kısıtlamalar getirildi. Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada seyahatlerini gerçekleştiremeyecek yolcular için bilet iadesi yapılacağı duyuruldu.

65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar ile ilgili alınan kısıtlama kararlarının ardından Türk Hava Yolları, yolcularının mağdur olmaması için harekete geçti.

THY'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Türkiye'de 65 yaş ve üzeri yolcularımıza getirilen sokağa çıkma istinaden sokağa çıkma kısıtlaması getirilen şehirlere varışlı, çıkışlı olarak bileti düzenlenen ve kısıtlama nedeniyle seyahatini gerçekleştiremeyecek olan yolculara verilen ilave haklar tanındı.

BİLET İADESİ YAPILACAK

65 yaş ve üzeriyseniz; 10 Kasım 2020 ve öncesinde biletlemesi yapılmış, 10 Kasım 2020 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında 65 yaş ve üzeri kısıtının geçerli olduğu şehirlere gerçekleşecek Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferleriniz için bilet iadesi yapabilirsiniz. Diğer haklarınız orijinal bilet kuralları ve mevcut yayınlar çerçevesince uygulanacaktır. İade talepleri, Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerine kayıtlı 65 yaş ve üzeri yolcuların iade işlemleri aşağıda belirtilen şartlarda yapılacaktır. Hiç kullanılmamış biletler ve inerline uçuşlar için ücret kurallarına bakılmaksızın cezasız iade yapılır"

Türk Hava Yolları'ndan bilet iadesi açıklaması ile ilgili etiketler Türk Hava Yolları THY 65 yaş ve üstü bilet iadesi
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.