Türk futbolu Hamit Altıntop'a emanet... Stefan Kuntz özel röportajı...

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Türk futbolunu Hamit Altıntop’un yapılandıracağını, teknik direktör olarak kendisiyle görüşlerini paylaşacağını söyledi. Lig Radyo’nun sorularını yanıtlayan Kuntz, Türk futbolunun daha iyi olması için akademi sisteminin olması gerektiğini, okul-futbol işbirliğinin şart olduğunu vurguladı. Kritik Portekiz maçı öncesi Riva’da İlker Duralı ve Cüneyt Kaşeler’in sorularını yanıtlayan deneyimli teknik adamın sözlerinden satırbaşları şöyle…

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

"Avrupa ile mücadele etmek için 12 kilometreden az koşamayız. Sıralamada 39’larda olmamızın sebeplerinden biri de bu."

"Milli takımdaki oyuncular elit seviyedeki dünya kulüplerinin koşu ve sprint mesafesine ulaşmak zorundalar; yoksa forma şansı bulamazlar!"

"Almanya 2000’de yapılanmaya başladı. 14 yıl sonra Dünya şampiyonu oldu. Buradaki en büyük sorun sabır! Bir yapı inşa edilmeli ve onun üzerine devam edilmeli."

"Türk futbolunu Hamit Altıntop’un yapılandıracak. Ben teknik direktör olarak kendisiyle görüşlerimi paylaşacağım. Türk futbolunun daha iyi olması için akademi sistemi şart. Okul-futbol işbirliği şart!"

"TÜRKİYE’YE ALMAN MODELİ GETİREMEZSİNİZ!"

"Türkiye’ye Alman modeli getiremezsiniz! Başka bir ülkenin birebir modeli olmaz! Hangi ülke neler yapıyor bakıp senin kendini adapte edebileceğin bir durum üretmen gerekiyor."

"Yabancı kuralı Almanya'da da var. Ama orada kulüp yetiştirme ve ülke yetiştirme kuralı var! Sahada Alman oynatma zorunluluğu şeklinde değil."

"Türk insanının iyi yönlerini anlatmak, onlar hakkındaki ön yargıları ortadan kaldırmak için elimden geleni yapıyorum. Burada çok mutluyum."

"ENES ÜNAL HARİKA GİDİYOR" 

"24 Mart’taki Portekiz maçı öncesi oyuncularımın form durumundan memnunum. Enes Ünal harika gidiyor. Dorukhan Toköz sağlıklı olursa kadroda olacak. Portekiz maçı ile ilgili şu sözü verebilirim… Onlara kesinlikle zorluk çıkartacağız! Dünya Kupası’na gidersek ayrı bir kadro planlaması, elenirsek Euro 2024 için ayrı bir planlama yaptık."

"Alman milli takımı teknik direktörlüğü için teklif olmasa da en azından bir görüşme yapılmasını, fikrimin sorulmasını isterdim. Ancak Flick dogru seçim!"

"Hayattaki en önemli pişmanlıklarımdan biri Beşiktaş’ta bir sezon daha kakmamaktır."

İlker Duralı ve Cüneyt Kaşeler’in Stefan Kuntz özel röportajı 2 Mart Çarşamba 18.00, 3 Mart Perşembe 12.00, 4 Mart Cuma 20.00, 5 Mart Cumartesi 22.00 ve 6 Mart Pazar 12.00’de Lig Radyo’da, ayrıca Lig Radyo sosyal medya hesaplarında…

Türk futbolu Hamit Altıntop'a emanet... Stefan Kuntz özel röportajı... ile ilgili etiketler Hamit Altıntop A Milli Takım Stefan Kuntz Lig Radyo