Turgut Altınok uyardı: Sahte anketlere inanmayın

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, "Sahte anketlere inanmayın. Az önce bir vatandaş durdurdu ve dedi ki ‘Cumhuriyet Halk Partiliyim; ama oyum sana’. Sosyal medya anketlerine bakmayın" dedi.

Turgut Altınok, Mamak’ta Servis Araçları Odası üyeleriyle kahvaltı programında bir araya geldi. Altınok, "Projelerimizle ve eserlerimizle 31 Mart’a hazırız. Ankara'da trafik çoğaldı mı, azaldı mı? Trafikte saatlerce bekliyorsunuz. Şimdi mevcut yollar bizi 5 senede bu hale getirdi. Bir 3-4 sene sonra eğer yeni yollar, bulvarlar, metrolar yapılmazsa bilin ki Ankara'nın trafiği İstanbul’dan daha da çekilmez hale gelecek" diye konuştu.

Ankara’da su faturalarının elektrik faturalarından daha fazla geldiğini söyleyen Altınok, "'Ben hizmet yapmadım yardım yaptım' diyor. Böyle bir şey var mı? Bir belediye başkanı bunu söyler mi? Biz çok iş yapacağız. Fuar alanı açılsaydı Ankara’ya turist gelirdi. Ne olacaktı; oteller, taksiler para kazanacaktı. Ankara’ya milyarlarca döviz getirisi olacaktı. İstanbul’daki Turyap’ın 2023 cirosu 37 milyar. Ankara’ya hiç kazandırmasa yılda 50 milyar kazandırırdı. 5 yılda 2,5 trilyon para yapardı. Şehir böyle zenginleşir. 31 Mart’tan sonra vatandaşı zengin edeceğiz. Su fiyatlarında yüzde 50 indirim yapacağız" dedi.

'HER ZAMAN YANINIZDA OLACAĞIZ'

Keçiören’deki Atatürk Cumhuriyet Kulesi'nin mart ayında açılacağını belirten Altınok, "5 tane müze yapacağız. Milyonlarca kişi ziyaret edecek. Ankara’yı gezmeye gelecekler. Ben esnaflıktan gelmiş bir hizmetkarım. İnşallah sizlerin her zaman yanınızda olacağız" diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı eleştiren Altınok, "'Londra’dan ödül aldım' diyor. Bizim ödülümüzü halk, Ankara versin. Hakkınızı hukukunuzu hep koruyacağız. Er kişi ola ki sözünün eri ola. Millete söz vereceğim, sonra da bunu sileceğim; yok. Bu konuşulan sözler uçmuyor. Mevlana ne diyor; ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol. Verilen sözler yerine gelmiyor. ‘Bir dönem aday olacağım’ demişsin; ama yine 'ben adayım' diyorsun. Yavaş’tan sonra hızlı bir adam lazım, ‘Ok’ gibi bir adam lazım. Sahte anketlere inanmayın. Az önce bir vatandaş durdurdu ve dedi ki ‘Cumhuriyet Halk Partiliyim; ama oyum sana’. Sosyal medya anketlerine bakmayın" dedi.

'İSTANBUL DEPREMİNDEN DOLAYI ANKARA'YA FABRİKASINI TAŞIMAK İSTEYEN İŞ İNSANLARI VAR'

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Yenimahalle ve Altındağ ilçesinde faaliyet gösteren esnaf ve iş insanları ile bir araya geldi. Burada konuşan Altınok, belediye başkanının şehrin ticaretini ve ekonomisini geliştirebileceğini belirterek, "Belediye başkanı şehri geliştirir. Ama son 5 yılda yapılan bir tane organize sanayi bölgesi yok. Organize sanayi bölgesi için talep çok ancak yer yok. Ankara'da 10 tane sanayi bölgesi olsa tamamı dolar. Allah korusun olabilecek bir İstanbul depreminden dolayı Ankara'ya fabrikasını taşımak isteyen iş insanları var. Çünkü Ankara lojistik açıdan avantajlı. Bu avantajı şehrimizin ekonomisini geliştirmek için kullanacağız. Biz fuar alanımızı tamamlayacağız. Orada en az 20 bin kişi çalışacak. 10 tane organize sanayi bölgesi yapacağız. Orada da en az 250- 300 bin kişi çalışacak" dedi.

'GECE- GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ'

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılan 5 yılda 300 milyarlık bütçeye karşılık gelecek eser ve hizmetin yapılmadığını ileri süren Altınok, şunları söyledi:

"Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının yönettiği bütçe 300 milyar. Üç buçuk milyar borcu vardı, şimdi 20 milyar oldu. 8 milyarlık gayrimenkul sattı. Ankara'da bu tutarda bir hizmet görüyor musunuz? Satılan gayrimenkul kadar bile Ankara'ya hizmet yapmadı. Ankara'da ulaşım ve büyük bir trafik problemi var. 5 yıl içinde Ankara'ya 600 bin araç girecek. 'Ben yol yapmadım' diyerek, bu trafik sorunu çözülmez. Tüm bu sorunları çözmek için gece- gündüz çalışacağız."

Turgut Altınok uyardı: Sahte anketlere inanmayın ile ilgili etiketler Turgut Altınok Ankara

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

30 bina ve 114 kişi tahliye edildi... Gaziosmanpaşa’da yaşanan toprak kayması kamerada!

Gaziosmanpaşa'da akşam saatlerinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle bölgedeki 30 bina ve 114 kişi tahliye edildi. Toprak kaymasının yaşandığı anlar saniye saniye kameralara yansıdı.