Tunus'ta halk, darbeci Cumhurbaşkanı Said'e karşı sokağa çıktı!

Ayaklanmaları, darbeleri ve devrimleriye tüm dünyaya adını duyuran Tunus’ta 'Yasemin Devrimi'nin 11. yılında başkentte düzenlenen üç ayrı gösteride, yakın zaman önce Türkiye'ye yakın Nahda hareketine darbe gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Kays Said karşıtları ve yanlıları sokaklara akın etti.

Tunus’ta halk Yasemin Devrimi’nin 11. yılında sokaklara döküldü. Başkent Tunus’ta üç ayrı noktada gösteriler düzenlendi.

DARBECİ CUMHURBAŞKANI KAYS SAİD'E KARŞI SOKAĞA ÇIKTILAR

Tunus şehir merkezinde güvenlik kontrolleri artırılırken, sabahın erken saatlerinde başlayan protesto gösterilerinde Devlet Başkanı Kays Said’in 25 Temmuz’da parlamentonun askıya alınması ve milletvekillerinin dokunulmazlıklarının dondurulması kararı protesto edildi.

SAİD YANLILARI DA ÖRGÜTLENEREK SOKAĞA ÇIKTI

Said karşıtlarının toplanmasının ardından Kays Said yanlıları da sosyal medya üzerinden örgütlenerek karşıt eylemler gerçekleştirdi.

Kays Said, pazartesi günü yaptığı konuşmada 17 Aralık 2022’de erken seçime gidileceğini ve meclisin 17 Aralık’a kadar kapalı kalacağını açıklamıştı.

Tunus'ta halk, darbeci Cumhurbaşkanı Said'e karşı sokağa çıktı! ile ilgili etiketler Tunus protesto Cumhurbaşkanı Darbe sokak kays said darbeci yasemin devrimi