Tuna Bekleviç'in adının karıştığı 2 cinayet! Ersoy Dede kaleme aldı...

Star yazarı Ersoy Dede, sosyal medyada attığı mesajlarla Türk halkını aşağılayan Tuna Bekleviç ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Dede, Bekleviç’in adının karıştığı, kamuoyunda hiç konuşulmayan iki cinayet bulunduğunu belirterek, "İki cinayetin aydınlatılabilmesi için Bekleviç’in Türkiye’ye dönüp ifade vermesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Bir yıl önce kurulan Güçlü Türkiye Partisi’nin (GTP) Genel Başkanı Tuna Bekleviç, sosyal medya hesabından Türk halkını aşağılayan mesajlar atarak yeniden gündeme geldi. 

Mesajlarıyla büyük tepki çeken Bekleviç ile ilgili bir yazı kaleme alan Star yazarı Ersoy Dede, "Bir dönem Türkiye’de siyaset yapmaya kalkan ve elini attığı hiçbir işte başarı sağlayamayan bir ‘kaybetmiş’ var. İsmi Tuna Bekleviç. Son zamanlarda sahibinin evinden ABD’den, Türk halkını, bu milleti (kendi zekasınca) aşağılayan mesajlar atıyor sosyal medyadan. Soran olursa da bir politik ayrışmanın sonucu olarak ABD’de olduğunu söylüyor." ifadelerini kullandı.

Dede, yazısına şöyle devam etti:

"Oysa Bekleviç’in adının karıştığı, kamuoyunda hiç konuşulmayan başka bir dosya daha var. Arz edeyim. İstanbul'da 24 yıl önce bir doktor, Mehmet Sabri Çankaya sırra kadem bastı. Oğlunun izini süren baba Zeynel Abidin Çankaya ise FETÖ’ye yaklaştığı gün şüpheli bir trafik kazasında öldü. Hem ağabeyini hem de babasını kaybeden Hakan Çankaya ise işin peşini bırakmadı.

Olanların, FETÖ tarafından kapatılmaya çalışıldığını iddia etti. Bir takım isimlere ulaştı ve bu isimleri ilgili yerlere iletti. Burada ilk ulaştığı isim Mustafa Ersu Altınkök oldu. Bu kişinin kaza günü Selimpaşa karakoluna giderek sürece bizzat katıldığını iddia etti. Altınkök o günlerde, Tuna Bekleviç ile birlikte siyasi toplantılar düzenliyordu. Bütün bu işlerde dahli olduğunu düşündüğü, ağabeyinin avukatı Orhan Gemicioğlu ise Tuna Bekleviç’in ortağıydı.

Yani Selimpaşa’da bir emlakçı olan Ersu Altınkök de, Sarıyer’de bir avukat olan Gemicioğlu da Tuna Bekleviç’le bir biçimde irtibatlıydı. Şimdi bu iki cinayetin aydınlatılabilmesi için Bekleviç’in Türkiye’ye dönüp ifade vermesi gerekiyor. O zaman işin esasını öğrenmiş olacağız."

Tuna Bekleviç'in adının karıştığı 2 cinayet! Ersoy Dede kaleme aldı...

Yazının tamamını okumak için tıklayınız...

Tuna Bekleviç'in adının karıştığı 2 cinayet! Ersoy Dede kaleme aldı... ile ilgili etiketler FETÖ ABD Ersoy Dede Star Gazetesi tuna bekleviç
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan ambulans kaza yaparak yan yattı!

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan bir ambulans, kaza yaparak yan yattı. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.