TTK, bünyesinde çalışacak personeller aranıyor! İşte başvuru şartları...

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğü, Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda (Zonguldak İli) görevlendirilmek üzere 8. derece kadrolu yeni personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Bu haberin ardından TTK tarafından yayınlanan iş başvurusunun ayrıntıları merak ediliyor. Peki, TTK personel alımı şartları neler, kimler başvurabilir? İşte detaylar...

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlüğü, Zonguldak İli'nde bulunan Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda görevlendirilmek üzere 8. derece kadroya sahip yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuru şartları ve nitelikleri merak ediliyor. Peki, TTK personel alımı için hangi şartlar aranıyor? Başvurular nasıl yapılacak? Ayrıntılar haberimizde...

TTK, bünyesinde çalışacak personeller aranıyor! İşte başvuru şartları...

TTK TEFTİŞ KURULU ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen koşulları sağlamak, sağlık durumunun her türlü yolculuk ve iklim koşullarında görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olması, 1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Adayların sicil, tutum ve davranışları yönünden Müfettiş Yardımcılığına engel bir durumu olmamalı ve ÖSYM tarafından 2022 veya 2023 yıllarında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre KPSS 48 puan türünde 80 ve üzeri puan almış olmaları gerekiyor.

TTK TEFTİŞ KURULU GEREKSİNİMLERİ

Alımın niteliklerine bakıldığında, adayların en az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yerli ve yabancı eğitim kurumlarından mezun olmaları gerekiyor.

TTK TEFTİŞ KURULU BAŞVURUSU

TTK personel alımı için başvurular 15 Nisan ile 26 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Başvuruların e-devlet üzerinden, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesindeki Kariyer Kapısı üzerinden yapılabileceği belirtiliyor.

TTK, bünyesinde çalışacak personeller aranıyor! İşte başvuru şartları... ile ilgili etiketler TTK
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Uraloğlu'ndan 'Filenin Sultanları' açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Amerika Birleşik Devletleri (ABD) seyahatine ilişkin Türk Hava Yolları'ndan (THY) bilgi aldığını açıkladı.