TSYD'den Fenerbahçe Başkanvekili Erol Bilecik'e kınama

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik'in açıklamalarında gazetecileri hedef gösterdiğini belirtti. Dernek yayımladığı açıklamada "Erol Bilecik'e ortamı daha da germeme adına bir spor yöneticisine yakışır şekilde konuşması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor, kendisini şiddetle kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği, Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik'e kınama mesajı paylaştı. Bilecik, dün öğleden sonra Fenerbahçe'nin televizyon kanalı FB TV'de katıldığı yayında birkaç gazeteciyi hedef almıştı.

TSYD tarafından yapılan açıklamada, "Fenerbahçe Başkanvekili Erol Bilecik, Fenerbahçe TV'de yaptığı açıklamada spor yazarı üyelerimiz Gökhan Dinç, Haluk Yürekli, Nevzat Dindar ve Ali Naci Küçük'ü hedef göstermiştir. Gazeteci yorum yapabilir, eleştiride bulunabilir. Bunlar mesleğin gereğidir. Sırf sizin istediğiniz gibi konuşmadıkları için gazetecileri hedef göstermek kimsenin hakkı değildir. Fenerbahçe Başkanvekili Erol Bilecik'e ortamı daha da germeme adına bir spor yöneticisine yakışır şekilde konuşması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor, kendisini şiddetle kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

Fenerbahçe Başkanvekili Erol Bilecik kulüp televizyonuna "Baktığımız zaman Gökhan Dinç, Haluk Yürekli, Nevzat Dindar, Ali Naci Küçük... Bu isimlerin kendilerine biraz daha çekidüzen vermelerinde bence fayda var. Herkes bu isimleri fazlasıyla biliyorlar. Bu anlamda siz görevinizi daha dürüst, daha vicdanlı, yani akşam yatarken rahat ve vicdanlı şekilde uyumanız ve sabah da bu şekilde uyanmanız gerekir diye düşünüyorum" açıklamalarını yapmıştı.

 

TSYD'den Fenerbahçe Başkanvekili Erol Bilecik'e kınama

TSYD'den Fenerbahçe Başkanvekili Erol Bilecik'e kınama ile ilgili etiketler Fenerbahçe Süper Lig
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan ambulans kaza yaparak yan yattı!

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan bir ambulans, kaza yaparak yan yattı. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.