TSK'dan açıklama: 22 terörist öldürüldü!

TSK, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 132'nci gününde yaşanan gelişmelerle ilgili açıklama yayınladı.

TSK'dan yapılan açıklama:

"Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteği ile El Bab’ın ele geçirilmesine yönelik planlı harekâtın icrasına devam edilmiştir.

Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 103 DEAŞ terör örgütü hedefi, ateş destek vasıtaları ile (Fırtına, ÇNRA, Havan, Tank) yapılan ateşler sonucunda baskı altına alınmış, bir çok hedef kullanılamaz hale getirlimiştir.

Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, Bab, Bzagah ve Tadif’de bulunan DEAŞ terör örgütü hedeflerine yönelik düzenlenen hava harekâtı sonucunda; silah mevzii, barınma ve karargâh binası olarak kullanılan toplam sekiz hedef imha edilmiştir.

Rusya Federasyonu hava unsurları tarafından El Bab 8 km. güneybatısında bulunan Dayr Kak bölgesinde bulunan DEAŞ unsurları, hava taarruzu ile imha edilmiştir.

Hava Kuvvetlerimize ait uçaklarımız ve topçu atışlarımız neticesinde toplam 22 DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir.

DEAŞ terör örgütünden temizlenen bölgelerde Muhaliflere destek sağlayan patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından harekâtın başından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 2579 EYP ve 43 mayın kontrollü olarak etkisiz hale getirilmiştir."

TSK'dan açıklama: 22 terörist öldürüldü! ile ilgili etiketler Haber