TOÜ'nün Daire Başkanı Yusuf Hayri Yıldızhan tutuklandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan, Turgut Özal Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Yusuf Hayri Yıldızhan, tutuklandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınan Yıldızhan, emniyetteki işlemlerinin ardından, adliyeye getirildi. Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade veren Yıldızhan, tutuklanma talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Hakimliğe çıkarılan Yusuf Hayri Yıldızhan, tutuklandı.

Yıldızhan, KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin, 230 kişinin "FETÖ kurucusu, yöneticisi ve üyesi olmak, resmi belgede sahtecilik, kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık" suçlarından yargılandığı davanın da tutuksuz sanıkları arasında bulunuyor. Turgut Özal Üniversitesi, 23 Temmuz'da Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılmıştı.

TOÜ'nün Daire Başkanı Yusuf Hayri Yıldızhan tutuklandı ile ilgili etiketler FETÖ Yusuf Hayri Yıldızhan
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...