Tosuncuk'tan mesaj var! Çiftlikbank’ın firari kurucusu: Teslim olacağım

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın, uzun süren sessizliğini bozdu. Binlerce kişiyi dolandırıp yurtdışına çıkan Aydın, paylaştığı videoda, "Kendi hür irademle en kısa sürede Türk yargısına teslim olacağım" dedi.

2018 yılında binlerce kişiyi milyonlarca lira dolandıran Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, videolu mesajında Türk yargısına teslim olacağını" söyledi. Aylardır yurt dışında firari olarak bulunan Mehmet Aydın, avukatları Şehmus Uluç ve Fatih Kuş aracılığıyla Sözcü’ye bir video gönderdi.

Kısa süre içinde bulunduğu ülkedeki Türk elçiliğine teslim olacağını söyleyen Mehmet Aydın şunları söyledi:

“Ben Mehmet Aydın. Bilindiği gibi Çiftlik Bank'ın kurucusu ve mucidiyim. Bu projeye başlarken hedefim oyun platformumuzu kullanan kişilerin hem oyun oynamaları, hem de şirketimizin reklam bütçesi için ayırdığı paradan faydalanmaları, ek bir gelir elde etmelerini sağlamaktı. Hiçbir zaman kimseyi zarara uğratmak veya dolandırmak şeklinde düşüncem ve girişimim olmadı. Kurmuş olduğumuz oyun platformu sizler tarafından sevildi ve benimsendi. Biz de sizden aldığımız güç ile Türkiye'nin 81 ilinde bayilikler, et, süt, bal ve yumurta tesisleri yatırımları yaptık. Ancak gelinen son süreçte şirketin çok fazla büyümesi, etrafındaki kötü niyetli insanların haksız kazançlar elde etmesi ve etmeye çalışmalarını, şirketin büyüklüğü nedeniyle geç fark ettiğimden sizler gibi ben de mağdur oldum. Mağduriyetleri gidermek adına yurt dışında bulunduğum süre boyunca elimden geleni yaptım ancak hakkımda açılan soruşturma, kovuşturma ve yakalama kararları nedeniyle bir netice elde edemedim. Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur.”

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYOR

Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın Interpol'ün “Most Wanted” yani “en çok aranan” listesine girdi .Interpol’ün sayfasında yer alan bilgilere göre, Mehmet Aydın, elektronik ortamda ödeme sistemleri aracalığıyla hırsızlık yapma, kooperatif kurarak insanları aldatma, suçunu finans etmek için organizasyon kurmak, taahhüt vererek toplanan varlıkları aklamak ve vergi yasanın ihlali suçlamasıyla aranıyor. Aydın'ın 77 bin 843 kişiden 511 milyon TL toplayıp kaçtığı belirtiliyor.

Tosuncuk'tan mesaj var! Çiftlikbank’ın firari kurucusu: Teslim olacağım ile ilgili etiketler Çiftlik Bank mehmet aydın firari

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Klima tartışması cinayetle bitti! Kafa atarak arkadaşını öldürdü

Arnavutköy'de aynı iş yerinde çalışan iki arkadaş arasında klima açma yüzünden başlayan tartışma cinayetle bitti.