Tosic Beşiktaş'ta formayı nasıl kaptı?

Siyah beyazlı takımın savunmadaki vazgeçilmezi haline gelen Dusko Tosic performansı ile parmak ısırtıyor. Sırp futbolcunun formunun temelinde düzenli aile hayatı ve hiç elden bırakmadığı iş ahlakı yatıyor.

Bu sezon gösterdiği performansla dikkat çeken Tosic’in sırrı ortaya çıktı. Beşiktaş'ın yeniden yapılanma sürecinde gönderilecekler listesinde ilk sırada bulunan Tosic, hakkındaki ‘gidecek’ söylentilerine rağmen takımın başarılı oyuncular arasında 1. sırayı aldı.

Takımın scout ekibi tarafından tüm teknik ve fiziksel verileri takip edilerek transfer edilen Dusko Tosic’in yükselişinde ise özel hayatına gösterdiği özen önemli bir yer tutuyor.

İşte Tosic’in takımdaki başarısının sırrı...

1-ÖZEL HAYATI...

Siyah beyazlı takımın defans oyuncusunun, Balkanların en ünlü sanatçısı olan eşi Jelena Karleusa ve 2 kız çocuğuna olan sevgisi takım içinde örnek olarak gösteriliyor.

2-ÇALIŞMA AHLAKI...

Antrenmanlara herkesten önce geliyor. Kondisyon salonunda kendi özel antrenman programıyla hazırlanıyor. Antrenmanlarda da bu yönünü gösteriyor.

İlişkili Haber

Talisca’ya durmak yok

3- TAKTİK BİLGİSİ...

Futbol kariyerinde Sırbistan, Fransa, Almanya, İngiltere, İspanya gibi liglerde edindiği tecrübeyi her zaman gösteriyor. Sistem ve taktik bilgisi açısında donanımlı...

4-MARKAJI İYİ...

Savunmada geçilmez bir kale gibi. Bu özelliğini her zaman koruyor. Kafasındaki düşünceleri sahaya yansıtıyor. Rakip kontrataklarda yaptığı son müdahaleler hep yerinde.

5-HÜCUM YÖNÜ...

Teknik kapasitesi yüksek olduğu için sadece defansif anlamda değil ataklarda da Beşiktaş’a artı değer sağlıyor. Hem duran toplarda hem de kontrataklarda inisiyatif alıyor.

Kaynak: Hürriyet

Tosic Beşiktaş'ta formayı nasıl kaptı? ile ilgili etiketler Beşiktaş
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Varank, yürümeye zorluk çeken 70 yaşındaki seçmeni Togg ile oy kullanacağı okula götürdü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da oyunu kullandı. Bakan Varank, Bursa'da oy kullanırken yürüme güçlüğü çeken Hatice Sevinç'i Togg ile evinden alarak oy kullanacağı okula götürdü. İşte detaylar...