TOKİ’nin indirim kampanyası vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) ‘borcunu erken ödeyene yüzde 25 indirim’ kampanyası vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Kampanyadan yararlananların yüzde 83,87’si borçlarını kapattı. İşte detaylar…

TOKİ, konut ve iş yeri sahipleri için 23 Eylül – 19 Ekim 2022 tarihleri arasında indirim kampanyası düzenlendi.

30 Haziran 2021 tarihinden önce satışları gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 30 Haziran 2021’den önce başlamış olan konut ve iş yeri sahipleri için yapılan indirim kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Bir önceki dönemde kampanyadan 26 bin 306 konut ve iş yeri alıcısı yaralanırken, bu dönemki kampanyadan 38 bin 532 kişi yararlandı. Kampanya kapsamında bütün borcunu kapatan 35 bin 257 kişi tapularını almaya hak kazandı.

TOKİ’nin indirim kampanyası vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü

İndirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak konut ve iş yeri alıcıları için esnek ödeme planı yapıldı. Borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla kampanyaya katılan 3.275 konut ve iş yeri alıcısı yaptıkları ödemelerle yüzde 25 indirimden faydalandı.

Böylelikle kampanyaya katılan 38 bin 532 konut ve iş yeri alıcısının 35 bin 257’si bütün borcunu, 3.275 kişi de borcunun belirli kısmını kapattı.

TOKİ’nin indirim kampanyası vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü ile ilgili etiketler emlak TOKİ
GÜNÜN VİDEOSU

Virajı alamadı yoldan düştü... Of’taki kaza sabah ortaya çıktı

Trabzon'un Of ilçesine bağlı Kıyıboyu Mahallesi’nde Harun Şengül’ün (68) kullandığı araç şarampole yuvarlandı. Gece saatlerinde meydana gelen kazada şengül'ün yokuşu çıkarken viraja yaklaşınca direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana geldiği öğrenildi. Sabah havanın aydınlanması ile ortaya çıkan kazada araç sürücüsü hayatını kaybetti.