TOKİ'den müjde: Aylık 557 TL taksitle ev sahibi olabilirsiniz

TOKİ, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara destek sunmaya devam ediyor. Yapılan son açıklamaya göre toplam 14 ilde kura ya da çekiliş olmadan 2770 konut satışa sunulacak. Açık satış yönteminin uygulanacağı konutların aylık taksitleri 557 TL'den başlıyor. İşte başvuru şartları...

TOKİ'den gelen son dakika açıklamasına göre çekiliş ya da kura olmadan az peşinat ve düşük taksit ödemeleri ile 8 ilde 1365, altı ilde de 1405 konut satışa sunulacak. Satış için evin olduğu il-ilçedeki Halkbank veya Ziraat Bankası şubelerine başvurmak gerekiyor.

Ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlar, yüzde 12 peşinat bedellerinin yanı sıra 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli yanı sıra 240 ay vade, yüzde 10 peşinat ödemesi yanı sıra 120 ay vade, yüzde 25 peşinat yanı sıra 180 ay vade fırsatları sunuluyor.

AÇIK SATIŞ YÖNTEMİ UYGULANACAK

Çekiliş ya da kura olmadan 14 ilde toplam 2770 konut satışı yapılacak. Açık satışa sunulacak daireler belli oldu. TOKİ 8 ilde kura olmadan açık satış yöntemi ile beraber 1365 konut satışa sunarken altı ilde de 1405 konut satışa sunuyor. Alt ya da orta gelirli aileler için şu an konut fiyatları en az 114 bin TL ile satışa sunuluyor.

İŞTE ÇEKİLİŞSİZ KURASIZ UYGUN TAKSİTLİ DAİRELER

TOKİ'nin çekiliş ve kura olmadan açık satış yöntemiyle satışa sunacağı dairelerin, hangi illerde kaç daire olacağı ve başvuru tarihleri ne belli oldu.

Balıkesir ili Manyas ilçesinde tam 336 konut 8 Mart ve 30 Haziran tarihleri arasında aylık 667 TL taksit ve 136 bin 462 TL'den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak.

Bolu ili Seben ilçesinde tam 87 konut 12 Nisan ve 30 Haziran tarihleri arasında aylık 678 TL taksit ve 138 bin 800 TL'den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak.

Çorum ili Dodurga ilçesinde tam 111 konut 1 Aralık 2020 ve 31 Mart 2021 tarihleri arasında aylık 619 TL taksit ve 126 bin 725 TL'den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak.

Denizli ili Çardak ilçesinde tam 127 konut 1 Eylül 2020 ve 31 Mart 2021 tarihleri arasında aylık 1563 TL taksit ve 208 bin 630 TL'den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak.

Kırıkkale merkez ilçesinde tam 463 konut 8 Şubt ve 30 Haziran tarihleri arasında aylık 560 TL taksit ve 114 bin 623 TL'den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak.

Osmaniye ili bahçe ilçesinde tam 171 konut 7 Mart ve 30 Haziran tarihleri arasında aylık 557 TL taksit ve 114 bin 62 TL'den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak.

 Konya ili Selçuklu ilçesinde tam 170 konut 29 Mart ve 1 Nisan tarihleri arasında aylık 877 TL taksit ve 179 bin 540 TL'den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak.

Mersin Mezitli ilçesinde tam 54 konut 29 Mart ve 16 Nisan tarihleri arasında aylık 700 TL taksit ve 143 bin 215 TL'den başlayan fiyatlar ile satışa sunulacak.

Yüzde 12 peşinat bedellerinin yanı sıra 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli yanı sıra 240 ay vade, yüzde 10 peşinat ödemesi yanı sıra 120 ay vade, yüzde 25 peşinat yanı sıra 180 ay vade fırsatları sunuluyor.

TOKİ AÇIK SATIŞ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

TOKİ başvuru şartlarından önce bilmeniz gereken çok önemli bir konu var. Eğer TOKİ'den sözleşmeli olarak konut alırsanız borç ödemesi bitene kadar eşiniz ve varsa çocuklarınız ile beraber alınan konutta ikamet etmeniz gerekiyor. İşte TOKİ başvuru şartları…

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,

- Başvurulacak TOKİ projesinin bulunduğu ilde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak,

- Toplu Konut İdaresi'nden daha önce konut satın almamış olması,

- Başvuruyu yapan kişinin, eşinin ya da çocuklarının tarla, bağ, bahçe, köy evi ve iş yeri hariç -üzerine kayıtlı konut tapusu olmaması,

- Eşi vefat eden ya da çocuklu dul kadınlar dışında başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması,

- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.500 TL olması, durumunda hane halkından bir kişi başvuru yapabilir.

BAŞVURU İÇİN GEREKEN EVRAKLAR

-TC. Kimlik Fotokopisi,

-Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve yetimlerden "Hak Sahipliği Belgesi" istenmektedir.

- Engellilerden Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi ya da en %40 oranında engelli olduğu yazılan ve tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporu istenmektedir.

- Emeklilerden, emekli olduğunu gösteren belge istenmektedir.

ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE ÖNCELİK VERİLECEK

- Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.

- Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.

- Emekli vatandaşlarımıza konut sayısının %25'i kadar kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.

- Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

Kura çekim işlemleri belirlenen kategori önceliğine göre gerçekleştirilecektir.

- Sırada Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerin konutları,

- Sırada Engelli Vatandaşlarımızın konut Alma hakkı ve konut belirleme kurası

- Sırada Emekli Vatandaşlarımızın Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme kurası,

- Sırada Diğer başvuru sahiplerinin Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme kurası

TOKİ'den müjde: Aylık 557 TL taksitle ev sahibi olabilirsiniz ile ilgili etiketler TOKİ AÇIK SATIŞ
GÜNÜN VİDEOSU

Arjantin'de Merkez Bankası için cenaze töreni düzenlendi!

Arjantin'de yeni başkan Javier Milei'nin destekçileri Merkez Bankası'nın kapısında cenaze töreni düzenledi. Javier Milei, hiperenflasyonu sona erdirmek için "merkez bankasını kapatma" sözü vermişti.